Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2007-07-02 • Złoto dla Albina Kiedrowskiego

W dniach 23 i 24 czerwca br. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Udział  w nich brał mieszkaniec Gminy Brusy – Albin Kiedrowski. Podczas mistrzostw nasz reprezentant zdobył 4 medale, złoty w trójskoku, srebrny w skoku w dal oraz dwa brązowe w biegu na 100 metrów i na 110 przez płotki. Pan Kiedrowski brał również udział w pchnięciu kulą ( zajął piąte miejsce) oraz w skoku o tyczce (czwarte miejsce). Zamierzał również startować  w biegu na 200 metrów ale lekka kontuzja uda przeszkodziła jemu w kolejnym starcie.  Naszego zawodnika zawsze pasjonował dziesięciobój i choć nigdy nie trenował go wyczynowo – teraz postanowił się z nim zmierzyć.  Dlatego w Toruniu startował w pchnięciu kulą, biegu na 110m przez płotki i w skoku o tyczce. Wszystkie te konkurencje ukończył i osiągnął zadowalające wyniki. Może  zatem  optymistycznie patrzeć w przyszłość i przygotowywać się do pierwszego startu w dziesięcioboju w przyszłym roku.  W 2008 roku zamierza także  startować w halowych Mistrzostwach Świata we Francji (seidmiobój), a docelowo w letnich Mistrzostwach Europy Weteranów w Słoweni.

Bieg  przez płotki. Na zdjęciu Albin Kiedrowski.
Bieg przez płotki. Na zdjęciu Albin Kiedrowski.