Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2007-07-31 • X jubileuszowa edycja Pieczenia Chleba w Widnie

Już od 10 lat w miesiącu sierpniu każdego roku organizowana jest przez Urząd Miejski w Brusach impreza pn.: ”Pieczenie Chleba” w miejscowości Widno. Każdy z przybywających gości ma okazję skosztować wypieków z tradycyjnego pieca chlebowego. Przy piecu corocznie czuwa Pani Agnieszka Wera z Widna.
Tegoroczne Pieczenie Chleba odbędzie się 4 sierpnia 2007 roku o godz. 16.00.

Widno to niewielka miejscowość położona nad malowniczą rzeką Zbrzycą. Można do niej trafić wybierając trasę turystycznego szlaku niebieskiego z Leśna przez Rolbik wzdłuż Zbrzycy lub szosą z Brus przez Wielkie Chełmy i Laskę.
Wieś liczy zaledwie kilka domów, dwie leśniczówki oraz stary, bo sześciedziesięcioletni piec, który od początku swojego istnienia służy okolicznej ludności. Z biegiem czasu piec przestał zaopatrywać mieszkańców Widna w chleb, a stał się atrakcją turystyczną.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno mieszkańców jak i rzesz przybywających turystów. Konsumpcja nie jest jedyną atrakcją w Widnie. Organizatorzy zapewniają liczne konkursy i zabawy na świeżym powietrzu (m.in. wyścigi w workach, przecinanie drewna na czas, przeciąganie liny). Całość kończy się zabawą taneczną na świeżym powietrzu.

Zobacz poprzednie edycje:

 - Pieczenie chleba w Widnie 2006r.

 - Pieczenie chleba w Widnie 2004r.


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!