Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2007-08-09 • Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach wzięła udział w programie wolontariat studencki.

Wolontariat studencki jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA w Lublinie.
Głównym elementem Programu są projekty edukacyjne realizowane przez studentów-wolontariuszy na rzecz dzieci i młodzieży ze szkół wiejskich i z małych miast. Celem Programu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży oraz pomoc w wyrównywaniu ich szans edukacyjnych. Wśród wolontariuszy-studentów Program ma na celu kształtowanie postaw społecznych, rozwijanie ich pasji i umożliwienie realizacji ich pomysłów. Projekty edukacyjne realizowane w ramach Programu są autorskimi propozycjami wolontariuszy lub adaptacją udostępnionych przez realizatora Programu przykładów i mogą dotyczyć wybranej kategorii, np. zajęcia artystyczne, humanistyczne, psychologiczne, sportowe, informatyczne, lingwistyczne oraz wiele innych, w których uczestnictwo da młodzieży szansę rozwoju zainteresowań i pasji.
   Tym razem w Czyczkowach w dniach 29.07.2007r. - 4.08.2007r. gościli studenci z Uniwersytetu Poznańskiego.  Zaproponowali dzieciom gry i zabawy ruchowe. Zajęcia przez dwa dni odbywały się w Wiejskim Domu Kultury, pozostałe cztery na stadionie sportowym.


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!