Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2007-08-22 • Festyn Dożynkowy w Kosobudach

19 sierpnia br. kosobudzcy rolnicy obchodzili swoje święto. O godzinie 11.00  w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosobudach odbyła się uroczysta Msza Św. będąca formą podziękowania rolników za tegoroczne plony. Po południu natomiast  na boisku sportowym w Kosobudach odbył się Festyn Dożynkowy. Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 meczem piłki nożnej Kosobudy – Męcikał. Wygrała drużyna gospodarzy 4:2.
Kolejnym punktem programu przygotowanego przez organizatorów festynu były konkursy dla dzieci. Najmłodsi rywalizowali w takich konkurencjach jak:  skoki w worku, bieg ze skakankami oraz rzuty piłką do celu. Milusińscy mogli również skorzystać z atrakcji, jaką była mini-zjeżdżalnia.
Nie zabrakło także zawodów dla dorosłych. Panie mogły zmierzyć się w konkurencji rzutu wałkiem, natomiast panowie w toczeniu balotów słomy. Zwycięstwo w konkursie dla kobiet wywalczyła pani Maria Rekowska , a w potyczkach mężczyzn najlepszy okazał się pan Arkadiusz Cysewski  - oboje z Kosobud. Dodatkowo podczas festynu trwała loteria fantowa „Szczęśliwy Numerek”, w której udział mógł wziąć każdy uczestnik festynu.
Festyn zakończył się zabawą na świeżym powietrzu.

Organizatorami festynu byli:
Rada Sołecka w Kosobudach
Stowarzyszenie "Kosobudy"
Dyżur Dożynkowy

Podczas meczu piłki nożnej.
Podczas meczu piłki nożnej.

Foteria fantowa
Foteria fantowa "Szczęśliwy Numerek"

Podczas konkursów dla dzieci ...
Podczas konkursów dla dzieci ...
 
i dorosłych.
i dorosłych.cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!