Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2007-08-24 • Zagospodarowanie centrów wsi gminy Brusy

    Gmina Brusy planuje opracować dokumentację projektową budowy ulic w miejscowościach: Męcikał, Leśno i Czyczkowy. Na przełomie lipca i siepnia tego roku ogłoszony był przetarg, w celu wyłonienia wykonawcy projektu. Niestety w wyznaczonym terminie nie złożono żadnej oferty i ogłoszono przetarg po raz drugi. Otwarcie ofert nastąpi 28 sierpnia. Tym razem dopuszczono możliwość składania ofert częściowych na  zaprojektowanie ulic w wybranej miejscowości, co może usprawnić rozpoczęcie przedsięwzięcia.
    Równolegle do tej inwestycji Fundacja Lokalna Grupa Działania „Sandry Brdy” zleciła opracowanie koncepcji zagospodarowania centrów wsi: Męcikał i Leśno. W ramach tego zadania opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania działki przyszkolnej we wsi Męcikał na cele rekreacyjno- sportowe oraz budowa kładki pieszo- rowerowej na Brdzie. Koncepcja zawiera również przebieg przez Męcikał trasy rowerowej, która będzie elementem programu budowy tras rowerowych na terenie Powiatu Chojnickiego.
    Zagospodarowanie Leśna polegać ma na przebudowie świetlicy wiejskiej oraz budowie kładki na rzece Młosina. Obecnie przygotowywana jest decyzja lokalizacyjna, a cała koncepcja zostanie uzgodniona z Radą Sołecką Leśno we wrześniu.
    Realizacja powyższych projektów usprawni komunikację zarówno pieszą, jak i lokomocyjną na terenie gminy oraz przyczyni się do  wzrostu walorów turystycznych tych miejscowości.
    Zakończenie prac projektowych planowane jest na koniec bieżącego roku.
Na fotografiach znajdują się wybrane ulice w miejscowości Męcikał dla których zostanie opracowana koncepcja zagospodarowania:
ulica 3-go Maja
ulica 3-go Maja

ulica Szkolna
ulica Szkolna


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!