Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 28 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-08-01 • „Wyjazd po radość” dla dzieci z terenu gminy Brusy – kolonie organizowane po raz 13 przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział Brusy.

 

W tym roku Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział Brusy już po raz 13 raz było organizatorem kolonii letnich „Wyjazd po radość” dla dzieci z terenu gminy Brusy.

W dniach 23-27 czerwca 2008 roku dzieci przebywały w Ośrodku Wypoczynkowym „Jeziornik” w Borzechowie. W tym roku na letni wypoczynek pojechało 50-cioro dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Brusy.

W czasie kolonii realizowano program profilaktyczno -  wychowawczy. W zajęciach grupowych wychowawcy dokładali starań, by dzieci mogły w jak najciekawszej formie rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania. Odbyły się rozgrywki sportowe, imprezy ogólno kolonijne przy ognisku, wspólne śpiewanie i pieczenie kiełbasek, a także dyskoteki. W słoneczne dni dzieci korzystały z plaży i kąpieli na strzeżonym kąpielisku oraz z przejażdżek rowerami wodnymi. Młodzież zwiedzała „Arboretum Wirty”,  gdzie miała możliwość zapoznania się z rzadkimi okazami drzew i krzewów.

Ponadto w trakcie wypoczynku dzieci uczestniczyły w grupowej modlitwie przy posiłkach oraz w Eucharystii,  której przewodniczył ks. Franciszek Pielecki – duchowny przedstawiciel kolonii.

Organizacja wypoczynku była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Gminę Brusy w konkursie grantowym. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich otrzymało na ten cel
z Urzędu Miejskiego w Brusach w 2008 roku 5.000 złotych.
Wypoczynek został dofinansowany także przez:
- Polską Fundację Pomocy Dzieciom „Maciuś” w Gdyni,
- Zarząd Diecezjalny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chojnicach.

Organizatorzy kolonii dziękują za dary serca złożone w postaci materialnej przez następujące instytucje, firmy i osoby prywatne:
- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Brusach,
- Caritas - O/Brusy,
- Ks. Prałat Zdzisław Wirwicki,
- Ks. Franciszek Pielecki,
- P. Stefan Skwierawski,
- Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich O/Brusy.


Szczególne podziękowanie należą się wychowawcom: Teresie Laska, Małgorzacie Kołodziej i Annie Pestka oraz obsłudze kolonii, którzy pracowali jako wolontariusze.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!