Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-08-26 • W Brusach rusza budowa boiska wielofunkcyjnego w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”.

W dniu 21 sierpnia br. Burmistrz Brus podpisał umowę z wykonawcą - właścicielem firmy KASZUB z Kartuz na realizację przedsięwzięcia „Budowa kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem szatniowym, w ramach programu Moje boisko - Orlik 2012,w Brusach przy ul. Armii Krajowej”. Prace budowlane, które rozpoczną się w najbliższych dniach wykona firma „Kaszub” z Kartuz. Termin zakończenia zadania przewidziano na koniec listopada 2008r. koszt inwestycji wyniesie ok. 1,5 mln zł.

Przypomnijmy, projekt zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 30 m x 50 m. W jego obszarze znajdą się : 2 pola do gry w koszykówkę, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, siatkówki, kometki i tenisa ziemnego.
Na terenie całej gminy nie ma takiego boiska, stąd zrodziła się potrzeba jego budowy. Powstanie tam też boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą o wymiarach 30 m x 62 m z zespołem szatniowym, ogrodzeniem i oświetleniem. Boiska mieścić się będą na miejscu obecnego boiska treningowego przy budynku socjalno – sportowym.
Nowa baza sportowo – oświatowa umożliwi uczniom z gminy Brusy zróżnicowany rozwój zainteresowań w dziedzinie sportu.

Umowę podpisują burmistrz Brus Witold Ossowski i właściciel firmy "KASZUB" - Dariusz Kaszuba.cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!