Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 29 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-08-29 • W Brusach nastąpiło przekazanie placu budowy na realizację przedsięwzięcia „Budowa kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem szatniowym, w ramach programu Moje boisko - Orlik 2012, w Brusach przy ul. Armii Krajowej”.

27 sierpnia br. w Brusach nastąpiło przekazanie placu budowy na realizację przedsięwzięcia „Budowa kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem szatniowym, w ramach programu Moje boisko - Orlik 2012, w Brusach przy ul. Armii Krajowej”. Było to spotkanie inwestora – Gminy Brusy z wykonawcą – kierownikiem budowy z ramienia firmy „Kaszub” z Kartuz.

Przypomnijmy, projekt zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 30 m x 50 m. W jego obszarze znajdą się: 2 pola do gry w koszykówkę, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, siatkówki, kometki i tenisa ziemnego.

Na terenie całej gminy nie ma takiego boiska, stąd zrodziła się potrzeba jego budowy. Powstanie tam też boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą o wymiarach 30 m x 62 m z zespołem szatniowym, ogrodzeniem i oświetleniem. Boiska mieścić się będą na miejscu obecnego boiska treningowego przy budynku socjalno – sportowym.

Nowa baza sportowo – oświatowa umożliwi mieszkańcom gminy Brusy zróżnicowany rozwój zainteresowań w dziedzinie sportu oraz rozwiąże problemy w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego dla licznej rzeszy uczniów uczęszczających do bruskich szkół.

Koszt inwestycji wraz z kosztami nadzoru i dokumentacji wyniesie ok. 1,5 mln zł.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!