Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 grudnia 2019r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-05-14 • SP Leśno w stolicy

Prosta, wszystkim znana prawda o rzeczywistości szkolnej: najwięcej emocji i radości uczniom dostarczają wolne chwile, połączone ze wspaniałą przygodą. Dlatego najtrwalsze i najpiękniejsze wspomnienia szkolne to te, które pochodzą z różnorodnych wyjazdów.

W dniach 18-20 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV - VII wraz z opiekunami: E. Adamczyk, I. Burżacką, A. Klonowską – Dorszyńską, S. Chełmowską – Malich zebrali mnóstwo wspomnień z wycieczki do Warszawy. Organizatorem warszawskiej przygody była firma Radas Fun z Gdańska, znana już szkole z wrześniowej integracji w Wielu.

Pierwszego dnia wycieczki oczy podróżników ujrzały Stare Miasto, które zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem. Słońce dopisywało nam w trakcie poznawania historii Zamku Królewskiego, Barbakanu lub słynnych pomników m.in. Syrenki Warszawskiej, Małego Powstańca. Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Bazylika św. Krzyża oraz inne najważniejsze punkty tej części stolicy odkryły przed nami swoje tajemnice. Tuż przed kolacją obserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, spacerowaliśmy po Ogrodzie Saskim oraz tuż pod Pałacem Kultury i Nauki.

19.04.2018r. przypadała 75 rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, dlatego ten dzień rozpoczęliśmy od chwili zadumy przy autentycznym fragmencie muru getta od ul. Złotej. Następnie skąpani w słońcu wędrowaliśmy po ogrodach na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, do którego ku uciesze dzieci trafiliśmy metrem. Wkrótce potem szkolni badacze weszli do świata samodzielnego eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik, w którym na kilku tysiącach metrów kwadratowych znaleźli ponad 450 eksponatów. Nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi naukowcy, pochyleni nad szkłem i probówkami, w otoczeniu spektroskopów czy zestawów elektropneumatyki. Po dawce technologii nadszedł czas na temat sportowy: dotarliśmy do punktu widokowego stadionu PGE Narodowego. Następne w kolejności były Królewskie Łazienki, a dzień zakończyło zakupowe szaleństwo w warszawskich Złotych Tarasach.

Ostatniego dnia przed powrotem do domu zwiedziliśmy park przy rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Przy akompaniamencie uczniowskich głosów „dlaczego już koniec” lub „wracajmy” w piątek przed godziną 20 dotarliśmy do Leśna. Oprócz ważnych, popularnych lub historycznych punktów stolicy dzieci z sentymentem odtwarzały chwile wieczornej integracji w hostelu, spotkanie ze znanymi młodzieży youtuberami lub wymieniały się ocenami zakupionych pamiątek.

Serdeczne podziękowania dla firmy Radsas Fun z Gdańska, a w szczególności dla pana Radka, który zadbał o każdy punkt programu, świetnie porozumiewając się z naszymi uczniami oraz opiekunami wyjazdu.

Kolejne niezapomniane, szkolne wojaże przed nami! 

Opracowanie: SP im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!