Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 lipca 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-05-16 • Piłkarze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach mistrzami powiatu!

W czwartek 10 maja br. w Chojnicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze zespoły z naszego powiatu. Mecze rozgrywano w jednej grupie systemem „każdy z każdym”.

Turniej był bardzo zacięty i wyrównany. Żaden z zespołów nie ustrzegł się błędów i każdy poniósł przynajmniej jedną porażkę. Piłkarze ze Szkoły Podstawowej im.  Jana Pawła II w Brusach rozpoczęli zawody bardzo dobrze. Wygrali pierwszy mecz z Lichnowami 4:0, rozgrywając perfekcyjny mecz. Niestety w następnym meczu ze SP1 Chojnice nasi zawodnicy popełnili kilka błędów i przegrali 3:6. Wydawało się, że szansa na wygranie zawodów przepadła. Jednakże nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, gdyż SP Lichnowy pokonały SP1 Chojnice 3:1. Okazało się, że 3 zespoły mają taką samą ilość punktów. W takim przypadku trzeba było utworzyć „małą tabelę”. Taka sytuacja była już znana przed ostatnim meczem pomiędzy naszą szkołą, a SP1 Czersk. Z analizy sytuacji wynikało, że mecz z Czerskiem należy wygrać, jak najwyżej. Chłopcy z Brus zagrali ten mecz z wielkim zaangażowaniem, wygrywając 10:1.  Dzięki wysokiemu zwycięstwu uzyskali najlepszy bilans bramek w całym turnieju. Tym samym zostali mistrzami powiatu chojnickiego  i uzyskali awans do półfinałów wojewódzkich w Łubianie.

Szkołę reprezentowali: Adrian Remus, Maksymilian Szewczuk, Fabian Rafiński, Adrian Przytarski, Jakub Kiedrowicz, Jakub Pestka, Patryk Dorawa, Seweryn Szczepański, Beniamin Cysewski, Patryk Wierzbicki, Konrad Pestka i Robert Czapiewski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Opiekunem był Albin Kiedrowski

 

Opracowanie: SP im. Jana Pawła II w Brusach. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!