Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 16 lipca 2019r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-05-24 • Uczniowie SP im. TOW "Gryf Pomorski" w Lubni na wycieczce w Szklarskiej Porębie

W dniach 08 - 11 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce: Szklarska Poręba - Praga - Adrspach. Pierwszym przystankiem było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, w którym poznaliśmy dzieje powstania pradawnej osady oraz dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie osadników.  Następnie zwiedziliśmy zamek w Kórniku i Wozownię. Po wyczerpującym dniu udaliśmy się na nocleg do pensjonatu „Jaś” w Szklarskiej Porębie.

 

Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Pragi – przepięknej stolicy Czech.

 

 Trzeciego dnia udaliśmy się na  spacer rewelacyjną trasą turystyczną między fantastycznymi formami skalnymi. Dodatkową atrakcją był rejs Tytanikiem II po skalnym jeziorku. Wszyscy byli bardzo oczarowani przepięknymi widokami.

 

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium  Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie – europejską perłę baroku. Dowiedzieliśmy się, że krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP i będący żelaznym kandydatem do UNESCO.  Tędy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba.

 

Ostatniego dnia po śniadaniu zwiedziliśmy Zamek Książ, a następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Lubni. 

 

 Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Uczniowie wrócili do szkoły z nową wiedzą i doświadczeniem.

Opracowanie: SP  im. TOW "Gryf Pomorski" w Lubni.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!