Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 kwietnia 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-07-22 • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów

19 czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W tym roku szczególne, bowiem po 20 latach przerwy, po raz pierwszy mury Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie opuszczali ósmoklasiści. Dlatego również najstarsza klasa naszej szkoły skupiła uwagę wszystkich zgromadzonych. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej o godzinie 8:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Leśnie. Następnie w sali gimnastycznej odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy VII, powitanie gości i część artystyczna w wykonaniu absolwentów. Młodzież w zabawny sposób przedstawiła etapy rozwoju ludzkiego, pięknymi słowami i kwiatami wręczanymi nauczycielom oraz pracownikom szkoły podziękowała za 10 lat nauki w leśnieńskiej placówce (przedszkole,  klasa „0”, 8 lat edukacji podstawowej), pożegnała kolegów i koleżanki z młodszych klas oraz wyraziła ogromną wdzięczność najważniejszym osobom w ich życiu, które odgrywają kluczową rolę w procesie wychowawczo-edukacyjnym: rodzicom. Po części artystycznej pani dyrektor wraz z wychowawcą klasy VIII, panią Eweliną Adamczyk, wręczyły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczennicom: Wiktorii Prądzinskiej, Alicji Gierszewskiej oraz Angelice Hapke, a następnie świadectwa, nagrody i dyplomy za m.in. wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły pozostałym absolwentom. Uczennica Wiktoria Prądzinska za wybitne wyniki w nauce, średnią powyżej 5,0 oraz średni wynik ze wszystkich egzaminów końcowych na poziomie powyżej 80% została uhonorowana stypendium burmistrza Brus. Po nagrodach dla uczniów wręczono listy gratulacyjne rodzicom najzdolniejszych uczennic oraz podziękowania rodzicom absolwentów, którzy angażowali się w życie szkoły.

W następnej kolejności pani dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczała świadectwa, nagrody i dyplomy uczniom klas I-VII. Na zakończenie części oficjalnej przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Miejskiej w Brusach, pan Zbigniew Łącki, który również ofiarował absolwentom nagrody książkowe.

Wszyscy zgromadzeni uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie i krótką rozmowę na temat bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Zaś ósmoklasiści świętowali ukończenie pewnego etapu w ich życiu dzięki poczęstunkowi zorganizowanemu przez ich rodziców. Miłym akcentem w trakcie pożegnania była niespodzianka od klasy VII: symboliczny tort i szczere życzenia od kolegów i koleżanek z młodszej klasy wraz z wychowawcą kl.VII, p.Sylwią Chełmowską-Malich.

„Żegnam Was, już wiem, ten czas więcej nie powtórzy się (…)” oryginalnie wymyślone słowa do melodii znanej piosenki na potrzeby pożegnania absolwentów już na zawsze będą przypominały nam o tegorocznych absolwentach Szkoły Podstawowej w Leśnie. Naszej młodzieży życzymy wszelkiej pomyślności w kolejnych etapach życiowych, wiary we własne możliwości, zdobywania świata w wybrany przez siebie sposób oraz zachowania w pamięci najpiękniejszych chwil z ich pierwszej szkoły w życiu.

 

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!