Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 25 września 2018r.
M-GOPS Aktywność drogą do sukcesu • Rok 2010 Napisz do nas!
powrót

2010-04-08 • Zakończyła się rekrutacja uczestników w ramach projektu


Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brusach zakończył rekrutację uczestników w ramach projektu „Aktywność drogą do sukcesu”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na rok 2010. Cel projektu zakłada zwiększenie aktywności społecznej, edukacyjnej i zawodowej kobiet pozostających bez pracy, długotrwale korzystających z pomocy społecznej, a w konsekwencji zwiększenie ich atrakcyjności na rynku pracy. 

Od 1 kwietnia br. rozpoczęto realizację głównych zadań projektu. Dla 4 rodzin, podopiecznych MGOPS w Brusach, zorganizowano usługę wsparcia i aktywizacji poprzez asystenta rodziny. Do końca grudnia br. asystent zajmie się udzielaniem kompleksowej pomocy rodzinom w wypełnianiu swoich zadań, wpieraniem ich aktywności społecznej, poprowadzi pracę w zakresie utrzymania domu, doskonalenia umiejętności wychowawczych, gospodarowania budżetem. Towarzyszyć będzie rodzinom w rozwiązywaniu ich problemów na co dzień.
   
Wkrótce podjęte zostaną kolejne zadania projektu m.in. warsztaty umiejętności społecznych, indywidualne konsultacje psychologiczne, warsztaty aktywizacji zawodowej i umiejętności wychowawczych oraz grupa wsparcia dla kobiet.


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!