Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 23 stycznia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-05-04 • XVI Zaborski Rajd Rowerowy

190 rowerzystów wzięło udział w XVI Zaborskim Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez Gminę Brusy. W tym roku uczestnicy rajdu przejechali trasą Brusy - Żabno - Czyczkowy - Czernica - Wielkie Chełmy - Czyczkowy - Brusy-Jaglie - Brusy. Przejazd jak co roku odbył się 3 maja.

Tym razem na trasie przejazdu zorganizowano dwa postoje. Krótszy odpoczynek miał miejsce w Czernicy, gdzie przy kapliczce modlono się Litanią Loretańską w intencji uczestników rajdu. Modlitwie przewodniczył ks. Tomasz Szmaglik. Dłuższy odpoczynek odbył się w Wielkich Chełmach, na placu przy Szkole Podstawowej im. S. Sikorskiego. Na miejscu na uczestników czekała ciepła, swojska grochówka. Ponadto podczas postoju rozstrzygnięto konkurs na najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu oraz najmłodszego kolarza. Zwycięzcą pierwszego z konkursów okazał się pan Edmund Krzoska mający 84 lata, zaś najmłodszym uczestnikiem rajdu był 15-miesięczny Oskar Cysewski. Najmłodszym kolarzem okazał się 6-letni Adrian Pestka. Ponadto, wśród najmłodszych uczestników rajdu, rozlosowano dodatkowe nagrody. Fundatorem wszystkich upominków była Gmina Brusy. 
Mimo różnych prognoz pogodowych, rowerzystom dopisała słoneczna pogoda, dlatego też rajd był znakomitą okazją do sprawdzenia swoich sił i wytrzymałości, ale też do podziwiania walorów krajobrazowych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy przejazdu dojechali na metę w doskonałych humorach.

Szczególne podziękowania należą się druhom strażakom oraz policjantom z Brus, którzy czuwali nad bezpieczeństwem rowerzystów, dyrektorowi szkoły podstawowej w Wielkich Chełmach Janowi Leszczyńskiemu za udostępnienie szkoły oraz pani sołtys Wielkich Chełmów Marzenie Leszczyńskiej za pomoc w organizacji postoju.

Burmistrz Brus zaprasza do uczestnictwa w Zaborskim Rajdzie Rowerowym już za rok!

FOTOGALERIA 

Inf. i fot. Gmina Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!