Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2018r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-09-29 • Wycieczka Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach na Politechnikę Gdańską

27 września uczniowie kl. IV – VII Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach wraz z p. dyr. Krystyną Teca i wychowawcami p. Krystyną Stoltmann, p. Adamem Cupa i p. Anną Pestka udali się do Gdańska, by tam na zaproszenie władz uczelni oraz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego zwiedzić Politechnikę Gdańską.

Uczestnicy zostali niezwykle mile przyjęci w murach uczelni oraz oprowadzeni przez p. przewodnik. Następnie uczestniczyli w zajęciach matematycznych pracując na programie komputerowym Geogebra.

W połowie wszyscy zostali podjęci obiadem, po którym udali się do Centrum Sportu Akademickiego, by odbyć zajęcia sportowe na hali sportowej oraz basenie.

Dzień upłynął bardzo szybko, a nauka poza murami szkolnymi była ciekawą formą zdobywania wiedzy.

Wszyscy uczestnicy zostali również obdarowani upominkami przygotowanymi przez Politechnikę Gdańską. Wielu uczniów marzy o tym, by za kilka lat studiować na tej renomowanej uczelni.

Wycieczka w całości została sfinansowana przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie.

Dziękujemy władzom ZKP, w szczególności prezesowi prof. Edmundowi Wittbrodtowi, prezesowi ZKP Oddział Brusy p. Stanisławowi Kobusowi oraz Rektorowi Politechniki Gdańskiej prof. Jackowi Namieśnikowi.

Tekst i foto: SP w Czyczkowach.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!