Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-05 • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brusach na XIX Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w LA

23 maja 2018 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w zawodach w indywidualnej lekkoatletyce w Słupsku.  Podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieżowych uczniowie wzięli udział w 4 konkurencjach: biegu na dystansie 100m (Cysewska Zuzanna, Kropidłowska Klaudia, Zakrzewski Sebastian, Gwóźdź Bogdan, Dorau Dawid) biegu na dystansie 1000m (Dolna Kamila, Rekowska Roksana, Ginter Filip, Brzeziński Kacper) skoku w dal (Cysewska Zuzanna, Kropidłowska Klaudia, Gwóźdź Bogdan), pchnięciu kulą (paweł Wardyn), oraz biegach sztafetowych. Największym sukcesem okazał się start powiatowej sztafety dziewcząt 4 x 100m. w kładzie której była nasza uczennica Zuzanna Cysewska – dziewczęta wywalczyły IV miejsce. W konkurencji pchnięcia kulą Paweł Wardyn zajął VI miejsce z wynikiem 11,30m. Powiatowa sztafeta chłopców w składzie : Kucharski Dawid, Dorau Dawid, Zakrzewski Sebastian i Fojuth Kacper zajęła VI miejsce uzyskując wynik 47,71s.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opracowanie: Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!