Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-12 • Wycieczka dzieci z Kosobud do ”Parku Dinozaurów” w Łebie

5 czerwca 2018r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach wybrały się na wycieczkę do ”Parku Dinozaurów” w Łebie. ŁEBA PARK to jedyny w Polsce tak rozbudowany i rozległy teren z replikami dinozaurów. Pięknie położony na obszarze około 20 hektarów, w otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody.

Pogoda tego dnia była przepiękna. Atrakcji było co niemiara i dlatego wszystkim dopisywały humory. Podczas wycieczki uczniowie naszej szkoły obejrzeli dinozaury, które dominowały na kuli ziemskiej przez ponad 160 milionów lat. Dinozaury były największymi zwierzętami lądowymi epoki triasu. Modele wielkich gadów ustawiono na tle lasów, trzęsawisk, stawów. To robiło wrażenie naturalności epoki. W sumie uczniowie zobaczyli modele ponad 100 gadów w tym dwa ponad 45 metrowe Seismosaurusy oraz jedynego w Polsce 13-metrowego Brachiosaurusa.

Wielką przyjemność i świetną frajdę dla małych i dużych sprawiła wszystkim jazda samochodami Freda Flinstona, pontonowa zjeżdżalnia wodna, koło młyńskie. Również ogromną atrakcją było Mini-Zoo. Zwierzęta podchodziły do ogrodzenia, co powodowało wiele radości. Można było zobaczyć wszelakie gatunki zwierząt z różnych kontynentów krowy szkockie, lamy, osły i wiele innych. Dzieci zwiedziły również niesamowity, mrożący krew w żyłach zamek strachu.  Obejrzały film w kinie 7D. Pobawiły się na ogromnym placu zabaw. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną.

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. ks. kan. B. Śledzia w Kosobudach, Karolina Kulczyk.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!