Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-13 • WYCIECZKA UCZNIÓW KL. VI I VII Z KOSOBUD Do SZCZECINA, ŚWINOUJŚCIA I STRALSUND

4 czerwca 2018 r. uczniowie klas VI i VII ze szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę. Jej celem było zwiedzanie wysuniętego najdalej na północny zachód rejonu naszego kraju oraz wypad do sąsiadów zza Odry.
Podczas czterodniowej  wyprawy uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc związanych z historią odwiedzanego regionu, osobliwościami przyrody i krajobrazu. Zwiedzili Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu, podziwiali Jezioro Turkusowe i widok na deltę wsteczną Świny, zdobyli wysoki klif na Wzgórzu Zielonka w Międzyzdrojach. By zobaczyć atrakcje Świnoujścia przeżyli przeprawę promową, a odwiedzając Fort Gerharda odbyli prawdziwe szkolenie wojskowe i musztrę. Poznali zabytki i historię pięknego Szczecina, a także wiele faktów z czasów II wojny światowej, wędrując Podziemną Trasą Turystyczną. Jeden dzień wycieczkowicze spędzili w Stralsund- mieście portowym  w Niemczech, gdzie podziwiali podwodny świat w Oceanarium i spacerowali po zabytkowej starówce.
Po intensywnie spędzonych dniach uczestnicy wycieczki wypoczywali w Międzyzdrojach w pięknym ośrodku. Oprócz położenia tuż  nad brzegiem morza, mogli cieszyć się innymi atrakcjami miejsca zakwaterowania: basenem, boiskiem sportowym czy dyskoteką. Nie zabrakło zabaw na plaży, zwłaszcza, że dopisywała pogoda.

Pełni nowych wrażeń, wiedzy i doświadczeń uczniowie wrócili do domów, by jeszcze długo cieszyć się wspomnieniami.

Centrum Słowian i Wikingów.
Centrum Słowian i Wikingów.

Klasa VI z wychowawcą.
Klasa VI z wychowawcą.

Klasa VI z wychowawcą.
Klasa VI z wychowawcą.

Fort Gerharda.
Fort Gerharda.

W Stralsund.
W Stralsund.

Opracowanie: M. Sznajdrowska, Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. B. Śledzia w Kosobudach.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!