Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-19 • „ZNAM SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ” - Sukces uczennic ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach

W poniedziałek 28 maja 2018r. w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach odbył się I Gminny Konkurs Krajoznawczy (Geograficzny) „Znam swoją małą Ojczyznę” zorganizowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe.

Uczennice klasy VII Karolina Lewińska, Sara Janikowska i Edyta Piechowska ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach zdobyły   I miejsce na 7 szkół biorących udział w konkursie z całej gminy Brusy.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań regionalistycznych, szczególnie z zakresu geografii, przyrody i historii gminy Brusy.

Reprezentantki naszej szkoły rozwiązały test znajomości atrakcji przyrodniczych, obiektów zabytkowych, form ochrony przyrody, postaci i zdarzeń historycznych związanych z Zaborami. Kolejna część konkursu polegała na rozwiązaniu testu z wykorzystaniem map konturowych gminy Brusy. Dziewczęta wykazały się doskonałą wiedzą na temat naszej małej Ojczyzny.

Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach,  Katarzyna Ostrowska.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!