Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-19 • Dzień Matki, Dziecka i Sportu w Szkole Podstawowej im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się impreza otwarta z okazji Dnia Matki, Dziecka i Sportu. Wszystkie mamy z sołectwa Huta, Kinice i Kosobudy, uczniowie i nauczyciele zebrali się licznie w sali gimnastycznej.

Pani dyrektor Małgorzata Ostrowska złożyła życzenia mamom i uczniom i zaprosiła wszystkich do świętowania. Anna Rolbiecka przedstawiła harmonogram  Dnia Matki ,Dziecka i Sportu. Następnie wystąpiły dzieci klas I,IIIa, IIIb i VII z wierszami i piosenkami dla mam. Po programie artystycznym wszystkie dzieci  otrzymały lody ,napoje i słodycze. Rodzice mogli w tym czasie porozmawiać przy kawie. Kolejnym punktem był szkolny konkurs ,,Mam talent’’, w którym uczniowie prezentowali swoje talenty sportowe, plastyczne, wokalne, taneczne i gimnastyczne .W każdej klasie przyznano trzy dyplomy i nagrody. Po konkursie uczniowie piekli  i jedli kiełbaski ufundowane przez panią sołtys Elżbietę Narloch. Następnie dzieci z wychowawcami udały się na boisko sportowe, gdzie rywalizowały w wyścigach rzędów skokach na piłkach i w workach, toczeniu opon oraz biegach . Klasy IV-VII rozegrały mecze piłki nożnej, siatkówki oraz grały w dwa ognie. Po zakończeniu rozgrywek sportowych wszyscy wrócili na salę gimnastyczną.

Po takiej dawce emocji nastąpiło podsumowanie konkursów i rozdano nagrody  zwycięzcom. Uczniowie otrzymali przybory szkolne i sportowe ufundowane ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Brusach za kwotę 2094,20zł.

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. ks. kan. B. Śledzia w Kosobudach, Anna Rolbiecka. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!