Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-25 • Adrian Remus najlepszy w Polsce w skoku w dal!

Adrian Remus, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, wygrał zawody w skokach w dal podczas 24 edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Tegoroczne finały odbyły się w Łodzi od 16 do 17 czerwca. To wydarzenie sportowe nieoficjalne nazywa się mistrzostwami Polski w lekkoatletyce dzieci w kategoriach wieku do 11,12 i 13 lat. Adrian zwyciężył w najstarszej kategorii wiekowej, uzyskując 5,59 m. Tym samym ustanowił rekord życiowy. W dzień poprzedzający zawody pomyślnie przeszedł eliminacje z drugim wynikiem,  skacząc 5,48 m.

Do konkursu przystąpiło ponad 60 młodych sportowców z całej Polski. Natomiast do finału dostało się 12 zawodników. Adrian już w pierwszym finałowym skoku osiągnął swój rekordowy wynik, czym pewnie trochę zdeprymował swoich rywali. Tylko jednemu z nich udało się zbliżyć do Adriana. Kacper Krzemiński z Grudziądza skoczył  5,52 m, zajmując drugie miejsce. Podium uzupełnił Andrzej Piech z Ostródy z wynikiem 5,43 m.

W nagrodę za zwycięstwo Adrian został powołany na „Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny”, który będzie rozegrany w formie meczu międzypaństwowego pomiędzy Litwą, Węgrami, Estonią, Łotwą, Słowacją i Polską.

Adrian Remus jest niezwykle uzdolniony ruchowo. Wykazuje predyspozycje do rozwoju w wielu dyscyplinach sportowych. W tym roku szkolnym zajął m.in. I miejsce w Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej w skoku w dal, III miejsce w sztafecie 4x100m oraz 8 miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych na 1000m. Był liderem i podporą szkolnych drużyn, które osiągały wyniki na poziomie wojewódzkim m.in. V miejsce w województwie w 4-boju lekkoatletycznym, XI miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, XI miejsce w drużynowych biegach przełajowych, IV miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłce nożnej oraz IV miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłce siatkowej. Na co dzień z powodzeniem trenuje piłkę nożną w „Chojniczance” Chojnice. Do każdych zawodów przystępuje z pełnym zaangażowaniem, walcząc zawsze do końca.

W tegorocznych finałach Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych udany występ zanotowało również dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach. Nadia Kiedrowicz zajęła 13 miejsce w biegu na 600 m, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 1.59,19. Natomiast Maksymilian Szewczuk zajął 26 miejsce w biegu na 300 m i uzyskał wynik 46,46, również osiągnął rekord życiowy.

Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Albin Kiedrowski.

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!