Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 12 grudzień 2022 07:23

REKORDOWY XIX ZABORSKI TURNIEJ SZACHOWY

Po dwuletniej przerwie, w sobotę 10 grudnia, w centrum kultury w Brusach odbył się XIX Otwarty Zaborski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Brus. Pod względem liczby uczestników był to turniej rekordowy. Zawody zgromadziły na starcie aż 77 uczestników.

Do rywalizacji stanęli szachiści m.in. z Brus, Lubni, Czyczków, Chojnic, Człuchowa, Czerska, Lipusza, Bytowa, Konarzyn, Kartuz, Gdyni oraz  Lęborka.

Zawody zostały rozegrane na dystansie 8 rund systemem szwajcarskim i podzielone na dwie sekcje, seniorów i juniorów do lat 16. Turniej główny jak zwykle był bardzo wyrównany i do ostatniej rundy ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie wygrał Adrian Grajczak z UKS Wda Lipusz, przed Dariuszem Cyrą z Bytowa i Piotrem Januszewskim, reprezentującym Liverpool Chess Club. W sekcji do lat 16 zdecydowanie zwyciężył, wygrywając wszystkie partie, Dominik Klejdysz z Kamienia Krajeńskiego klub UKS Ósemka Chojnice.

Sukcesy odnieśli też szachiści z Brus. W kategorii zawodniczek zwyciężyła Magdalena Warsińska a trzecia była Maja Maciejewska. W kategorii do lat 19 zwyciężył Dawid Warsiński z Brus reprezentujący obecnie UKS Ósemka Chojnice. Wśród seniorów z rankingiem do 1800  drugi był Paweł Warsiński, w kategorii do lat 16 drugi był Karol Gawin a trzeci Franciszek Cuppa. I wreszcie w kategorii do lat 13 drugi był Artur Lewiński

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Poniżej najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Seniorzy:

1. Adrian Grajczak – 19 pkt (UKS Wda Lipusz )
  2. Dariusz Cyra –19pkt (Bytów)
  3. Piotr Januszewski – 18 pkt (Liverpool Chess Club)

Seniorzy „amatorzy” z rankingiem do 1800:

1. Waldemar Zamczała – (Główka)
  2. Paweł Warsiński – (UKS Wda Lipusz/ CKiB Brusy)
  3. Sławomir Kamiński – (Czersk)

Zawodniczki:

1. Magdalena Warsińska – ( CKiB Brusy)
  2. Natalia Morzuch – (GCK Czersk)
  3. Maja Maciejewska – (CKiB Brusy)

Juniorzy do 19 lat:

1. Dawid Warsiński – (UKS Ósemka Chojnice)
  2. Marek Chmarzynski – (Konarzyny)
  3. Julian Ebertowski – (UKS Wda Lipusz)

Juniorzy do 16 lat:

1. Dominik Klajdysz – (Kamień Krajeński/UKS Ósemka Chojnice)
  2. Karol Gawin – (CKiB Brusy)
  3. Franciszek Cuppa - (Brusy)

Juniorzy do 13 lat:

1. Jan Lis – (UKS Ósemka Chojnice)
  2. Artur Lewiński – (CKiB Brusy)
  3. Konrad Sarnowski – (UKS Ósemka Chojnice)

Juniorzy do 10 lat:

1. Mateusz Bukowski – (Gdynia )
  2. Kornel Kryszewski – (KKS Ormuzd Kartuzy )