piątek, 04 grudzień 2020 14:57

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2020

Piątego grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, aby podziękować wszystkim osobom, które ofiarowują nam swoją bezinteresowną pomoc.  

Rok 2020 upływa pod znakiem koronawirusa. Wiele osób z naszej gminy włącza się w pomoc dla innych, aby łatwiej było im znosić trudy epidemii. Tu należą się podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszych seniorów, robią im zakupy czy zwyczajnie zadzwonią, aby zapytać jak się czują.

Na wdzięczność zasługuje także grupa bruszan, która aktywnie włączyła się w szycie maseczek dla naszych mieszkańców. Łącznie 57 osób uszyło 12.500 maseczek, dzięki którym mogliśmy zrealizować akcje #BrusySzyjąMaseczki oraz #MaseczkadlaSeniora. Środki ochrony przekazaliśmy także do placówek szkół, służb porządkowych i ratunkowych, ośrodków zdrowia, parafii, punktów handlowych i jednostek organizacyjnych Gminy Brusy.

W piątek 4 grudnia, burmistrz Brus spotkał się z koordynatorką akcji szycia maseczek panią Agnieszką Zblewską. Chcąc docenić pracę i poświęcenie szyjących burmistrz przekazał wszystkim upominki i podziękowania z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Gest ten doskonale wpisał się także w atmosferę zbliżających się Mikołajek.

Doceniając wolontariuszy, myślami wspominamy również wszystkich, którzy ofiarnie pomagali Gminie Brusy i bruszanom po nawałnicy z sierpnia 2017 roku. - Była to wielka tragedia, której skutki odczuwamy do dziś. Wielkie wsparcie, które otrzymaliśmy z wielu stron, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cały czas o tym pamiętamy i dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, szczególnie wolontariuszom, którzy odwiedzali naszą gminę i udzielali bezpośredniej pomocy. Często robili to anonimowo, o wielu osobach pewnie nawet nie wiemy, ale chcemy im serdecznie podziękować, 3 lata temu, w ubiegłym roku, dziś i przez kolejne lata. – mówi burmistrz Brus Witold Ossowski.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Wyświetlony 2254 razy