piątek, 29 styczeń 2021 14:36

„Gminny konkurs kolędy kaszubskiej” - WYNIKI

Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział w Brusach informują, że został rozstrzygnięty „Gminny konkurs kolędy kaszubskiej”. Na konkurs wpłynęło 23 zgłoszenia wraz z nagraniami video uczestników. Jury zebrało się 26 stycznia 2021 r. w Chacie Kaszubskiej w składzie: Mirosław Stoltmann, Justyna Piekarska i Danuta Miszczyk, które przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

SOLO

Kategoria II: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 0 – III                     

I miejsce         - Łucja Czarnowska „Witôj, witôj gôscu miłi”, Szkoła Podstawowa nr 1

                            im. Jana Pawła II w Brusach

II miejsce        - Wojciech Czapiewski „Nad Batlejem”, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach

                             Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane”

III miejsce       - Klaudia Styp Rekowska  „Kòlãda – Biżaha Jezëskù”, Centrum Kultury i 

                             Biblioteki w Brusach, Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane”

III miejsce        - Piotr Kalaczyński „Czemu ptòche dzys spièwają”, Szkoła Podstawowa im. 

                            Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

Wyróżnienie   - Michalina Teca „Nad Batlejem”, Szkoła Podstawowa im. bł.                        

                             ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Wyróżnienie   - Lena Leszczyńska „Nad Batlejem”, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach

                             Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane”

Wyróżnienie    - Kinga Kloskowska „Dzysô w Batlejem”, Szkoła Podstawowa w Czapiewicach

Kategoria III: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV – VI                  

I miejsce         - Krygowska Marlena  „Nad Batlejem”, Szkoła Podstawowa im.  Kardynała

                            Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

Wyróżnienie   - Marta Andrearczyk „Cëcho noc”, Szkoła Podstawowa im.    

                            bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach  

Wyróżnienie   - Dominika Kuehn „W stajeneczce narodzonè”, Szkoła Podstawowa

                            im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach

Kategoria III: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII – VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych                                                                                      

I miejsce         - Barbara Bielińska   „W stajeneczce narodzonè”, Szkoła Podstawowa nr 1
                            im. Jana Pawła II w Brusach 

II miejsce        - Julia Grzelak „Żużonka”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego

                            w Czyczkowach  

III miejsce        - Agnieszka Janta „Pastuszkowie w pôlu spalë”, Kaszubskie Liceum

                            Ogólnokształcące                          

Wyróżnienie:  - Katarzyna Kalaczyńska  „W trąbe grają”, Szkoła Podstawowa
                            im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

KATEGORIA RODZINY/ZESPOŁY

Kategoria I: PRZEDSZKOLA      

I miejsce         - Duet przedszkolny: Emilia Formella i Anna Formella,  „Nad Betlejem”,  

                            Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach  

Wyróżnienie   - Rodzinny duet, „ Spòtkôł zając pieska”, Centrum Kultury i Biblioteki

                            w Brusach, Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane”

Kategoria II: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 0 – III         

I miejsce          - Emilia Sikorska i Oliwia Kosobucka, „W trąbe grają”, Szkoła Podstawowa nr 1
                            im. Jana Pawła II w Brusach 

III miejsce        - Laura Szczęsna i Mikołaj Andrearczyk, „Pastuszkowie w pôlu spalë”,

                            Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane”

Wyróżnienie   - Pierwsza klasa „Nad Betlejem”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa

                            Jankowskiego w Czyczkowach 

Kategoria III: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII – VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych

I miejsce         - Julia Grzelak i Wiktoria Daniels „Nieba sprzątanie”, Szkoła Podstawowa im.

                            bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

II miejsce         - Rozśpiewani Zaboracy „Spis malinczi”, Szkoła Podstawowa im.

                            bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

2.jpg

 

Wyświetlony 1430 razy