środa, 24 marzec 2021 08:33

Przegląd Piosenki „Na powitanie wiosny” - wyniki konkursu

W niedzielę, 21 marca 2021 roku, przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach co roku organizuje Przegląd Piosenki „Na powitanie wiosny”.

Jak wiadomo, w zeszłym roku przegląd ten nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa, tym razem udało nam się zorganizować XX Przegląd Piosenki „Na powitanie wiosny” w formie online. Odzew na konkurs okazał się ogromy. Zgłosiły się aż 93 podmioty wykonawcze, co stanowi 360 uczestników z powiatu chojnickiego.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Katarzyna Kokowska ( nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Chojnicach), Marek Kokowski (Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Złotowie), Katarzyna Kamrowska (instruktor tańca z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach) i Ireneusz Drobiński (instruktor muzyki w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach).

Komisja konkursowa po przesłuchaniu wszystkich wykonawców przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii wiekowej:  przedszkola

Soliści:

I miejsce: Marcelina Gierszewska  – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach 

II miejsce: Emilia Formella - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

III miejsce: Magdalena Kosak Główczewska – Szkoła Podstawowa im. tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni

III miejsce: Nikola Hebel – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Wyróżnienie: Joanna Soboń – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Zespoły:

I miejsce: Świetliki -  Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

I miejsce: Rybki – Zespół Szkół – Przedszkole Samorządowe w Rytlu

II miejsce: Mali Chełmianie – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach 

III miejsce:  Słoneczka  – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

III miejsce: Słowiki – Szkoła Podstawowa im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia
w Kosobudach

Wyróżnienie: Wiosenne kwiatki – Szkoła Podstawowa im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

 

w kategorii wiekowej: szkoły podstawowe klasy 0 – III

Soliści:

I miejsce:  Nina Stoltmann – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

II miejsce: Emilia Śledź – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach

III miejsce: Oliwia Grzegórska – Szkoła Podstawowa  nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach

Wyróżnienie: Marta Czapiewska - Szkoła Podstawowa  nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach

Wyróżnienie: Oliwia Wnuk Lipińska – Centrum Edukacji Muzycznej Legato w Chojnicach

Zespoły:

I miejsce: Zespół wokalny z Silna  – Szkoła Podstawowa w Silnie

II miejsce: Tropiciele wiosny Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

III miejsce: Słoneczne Promyki – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

Wyróżnienie: Klasa 0a  – Zespół Szkół w Rytlu

Wyróżnienie: Wiosenka - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

 

w kategorii wiekowej : szkoły podstawowe klasy IV – VI

Soliści :

I miejsce : Maria Woźniczka – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach

II miejsce: Paulina Stoltmann – Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi

III miejsce : Maja Moskal  – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

Zespoły:

I miejsce: Lucky Three – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

II miejsce: Zespół wokalny z Silna  – Szkoła Podstawowa  w Silnie

III miejsce: Duet z kl. VI  – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach 

Wyróżnienie: Tuzi Muzi – Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

w kategorii wiekowej:  klasy VII, VIII i szkoły ponadgimnazjalne

Soliści:

I miejsce: Weronika Stoltmann – Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach

II miejsce: Aleksandra Hinc – Ośrodek Kultury w Rytlu

III miejsce: Aniela Brzozowa –  Szkoła Podstawowa  w Charzykowach

Wyróżnienie: Barbara Bielińska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

Zespoły:

I miejsce: Julia Jankowska i Małgorzata Drzewicka - Szkoła Podstawowa w Silnie

II miejsce: 6 Strun - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

 

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4

 

 

 

Inf. CKiB Brusy.  

Wyświetlony 1107 razy