piątek, 19 listopad 2021 08:37

JESIEŃ NA KASZUBACH – ZNAMY WYNIKI

Niełatwe zadanie miało jury tegorocznego Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”. Do oceny zgłoszono bowiem ponad 1000 prac. Eksperci wybrali już te najlepsze z najlepszych.

„Jesień na Kaszubach” to konkurs organizowany już od dwudziestu sześciu lat. Jest on adresowany do młodych malarzy i rysowników z całego Pomorza.

- Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, przedstawiają piękno naszych wspaniałych Kaszub. Głównie przestawiają krajobrazy oraz piękno natury nas otaczającej – mówi Anna Orlikowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Wernisaż konkursu odbędzie się w piątek – 26 listopada o godzinie 12.00 w Chacie Kaszubskiej, gdzie nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu. Nagrodzone prace będzie można później obejrzeć na stronie internetowej: www.ckibbrusy.pl

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

 

LISTA NAGRODZONYCH:

Rysunek

W kategorii wiekowej do 6 lat

I miejsce – Aleksander Gąsiorowski – Zespół Szkół w Rytlu, opiekun plastyczny: Cecylia Bucholc

II miejsce – Bianca Wojciechowicz – Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach, opiekun plastyczny: Wioletta Siudzińska

III miejsce – Olga Kloskowska - Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: s. Małgorzata Dytman, Beata Kołodziejska

 

W kategorii wiekowej 7- 9 lat

I miejsce – Dominika Banach – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku, opiekun plastyczny: Celina Skibicka

I miejsce - Jakub Ran – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku, opiekun plastyczny: Celina Skibicka

II miejsce - Zofia Taczała – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Magdalena Wilkowska

II miejsce - Dagmara Lis – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, opiekun plastyczny: Bożena Siuta

III miejsce - Jan Pluto - Prondziński – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Magdalena Wilkowska

 

W kategorii wiekowej 10 -12 lat

I miejsce - Magdalena Popowska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

II miejsce - Zofia Klaja - Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, opiekun plastyczny: Beata Synowic

III miejsce - Liliana Jeszka – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

Wyróżnienie - Amelia Szeligowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Wioletta Małachowska

 

W kategorii wiekowej 13 - 15 lat

I miejsce -Anna Bonczyńska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

IImiejsce - Hanna Czaińska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

III miejsce - Maja Majewska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

III miejsce - Anna Brelska – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

 

W kategorii wiekowej 16– 20 lat

I miejsce – Amelia Hinc – I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, opiekun plastyczny: Wanda Kowalik

II miejsce – Magdalena Majewska – Koło plastyczne, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

 

Malarstwo

W kategorii wiekowej do 6 lat

I miejsce - Gracjan Woroniecki – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Hanna Rydygier i Katarzyna Lubińska

II miejsce - Joanna Soboń – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, opiekun plastyczny: Natalia Soboń

III miejsce - Fabian Stoltmann – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Hanna Rydygier i Katarzyna Lubińska

Wyróżnienie - Bruno Gierszewski – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Bożena Buza, Marta Brzezińska

Wyróżnienie - Blanka Czapiewska – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

 

W kategorii wiekowej 7 - 9 lat

I miejsce - Zuzanna Gakan – Szkoła Podstawowa w Kłodawie, opiekun plastyczny: Irena Dorawa

II miejsce - Albert Krefta – Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, opiekun plastyczny: Halina Winczewska

III miejsce - Martyna Murawska – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, opiekun plastyczny: Beata Synowiec

Wyróżnienie - Dymitr Lebioda – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku, opiekun plastyczny: Dorota Przychoda

Wyróżnienie - Alan Gołuński – Szkoła Podstawowa im. Generała Stanisława Sosabowskiego w Kaliszu, opiekun plastyczny: Beata Laska

 

W kategorii wiekowej 10 -12 lat

I miejsce - Agata Wiercińska – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Szkoła Podstawowa nr 5 im. dra Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach, opiekun plastyczny: Teresa Penkowska Klein

II miejsce - Nadia Krauze – Zespół Szkół w Borowym Młynie, opiekun plastyczny: Monika Richter

II miejsce - Julia Cyrson – Szkoła Podstawowa im. ks. A. Peplińskiego w Studzienicach, opiekun plastyczny: Edyta Chylewska

III miejsce - Piotr Łach – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Ewa Chowaniec

Wyróżnienie - Ignacy Stasiek – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

Wyróżnienie - Milena Wilkowska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku, opiekun plastyczny: Wioletta Małachowska

 

W kategorii wiekowej 13-15 lat

I miejsce - Anna Narloch – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Helena Narloch

II miejsce - Kaja Goebel – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

III miejsce - Milena Wajer – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

Wyróżnienie - Amelia Wiśniewska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach, opiekun plastyczny: Alina Jaruszewska

Wyróżnienie - Dominika Pacak – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

 

 

Previous Next Play Pause
1 2 3

 

Wyświetlony 598 razy

Media

KONKURS PODSUMOWUJE ANNA ORLIKOWSKA, DYREKTOR CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI W BRUSACH