poniedziałek, 20 grudzień 2021 14:08

X Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Brus

W niedzielę, 19 grudnia, w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach odbył się już po raz dziesiąty, jubileuszowy  Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Brus.
W rozgrywkach uczestniczyły cztery żeńskie zespoły: UKS Gryf Brusy, MKS Chojniczanka 1930 Chojnice, Olimpia Czersk i Brda Rytel. Turniej rozgrywany był w formule 2 x10 minut, systemem „każdy z każdym”.
Zwycięzcą turnieju został IV ligowy zespół MKS Chojniczanka 1930 Chojnice, którego nagrodzono okazałym pucharem ufundowanym przez Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego. Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały medale i dyplomy. Przyznano również nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodniczek. Nagrody uczestniczkom turnieju wręczył Zastępca Burmistrza Brus – Krzysztof Gierszewski.
Zorganizowanie rozgrywek możliwe było dzięki dofinansowaniu Gminy Brusy, w postaci przyznanego grantu na popularyzację piłki nożnej w regionie.
Z okazji jubileuszowego turnieju wręczono także nagrody i puchary zawodniczkom, które w przeciągu 10 lat przyczyniły się walnie do rozwoju piłkarstwa kobiecego w regionie.

Wyniki turnieju w Brusach:

1) Brda Rytel – UKS Gryf Brusy 3:0 (1:0)
Bramki: Kinga Nowicka-2 , Agata Kaźmierska-1 (Brda Rytel)

2) Olimpia Czersk - MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 2:2 (1:0)
    
Bramki: Agnieszka Gornowicz-1, Klaudia Kraińska-1 (Olimpia Czersk), Aleksandra Laska-1, Paulina Drzewiecka-1 (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice)

3) MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – Brda Rytel 1:0 (0:0)

Bramka: Paulina Drzewiecka ( MKS Chojniczanka 1930 Chojnice)

4) UKS Gryf Brusy – Olimpia Czersk 0:3 (0:2)
Bramki: Agnieszka Gornowicz-1, Klaudia Kraińska-1 (Olimpia Czersk)

5) Olimpia Czersk – Brda Rytel 2:2 (1:1)
Bramki: Agnieszka Gornowicz-1, Klaudia Kraińska-1 (Olimpia Czersk), Wiktoria Pałubicka-1, Kinga Nowicka-1 (Brda Rytel)

6) MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – UKS Gryf Brusy 5:1 (3:1)
Bramki: Aleksandra Laska-2, Agata Gierszewska-1, Natalia Smolicha-1,   Irmina Kaproń-1 (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice), Sandra Kiedrowicz (UKS Gryf Brusy)

 

Tabela turnieju:

turniej tabela

 

Nagrody indywidualne:

  • „Król strzelców” turnieju – Aleksandra Laska (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice)
  • Najlepsza zawodniczka turnieju – Agnieszka Gornowicz (Olimpia Czersk)
  • Najlepsza bramkarka turnieju – Oliwia Tryba (UKS Gryf Brusy)
  • Objawienie turnieju- Agata Kaźmierska (Brda Rytel), Agata Gierszewska (UKS Gryf Brusy)

Składy drużyn:
I miejsce: MKS Chojniczanka 1930 Chojnice:
Paulina Drzewiecka, Agata Gierszewska, Irmina Kaproń, Aleksandra Laska, Kinga Murawska, Julia Olejnik, Klaudia Rolbiecka, Eliza Shuvo, Natalia Smolicha, Weronika Theus, Patrycja Wesołowska, Weronika Zabrocka
trener: Tomasz Orłowski

II miejsce: Olimpia Czersk : Zuzanna Chmara, Kornelia Drążek, Agnieszka Gornowicz, Klaudia Kraińska, Agnieszka Piekarska, Daria Preiss, Małgorzata Widera
trener: Agnieszka Piekarska

III miejsce: Brda Rytel: Ewa Benke, Natalia Drzewiecka, Oliwia Grzonka, Agata Kaźmierska, Kamila Mazurek, Kinga Nowicka, Wiktoria Pałubicka, Oliwia Sudok
trener: Seweryn Pestka

IV miejsce: UKS Gryf Brusy: Weronika Bloch, Weronika Dulek, Klaudia Gromowska, Magdalena Kasprzykowska, Sandra Kiedrowicz, Kinga Kobierowska, Marta Kroplewska, Karolina Kuklińska, Patrycja Kurs, Natalia Schmidt, Emilia Szyngwelska, Oliwia Tryba, Anna Weltrowska, Kornelia Weltrowska
trener:  Karol Gierszewski

W związku z jubileuszowym turniejem i podsumowaniem 10 edycji, trener Karol Gierszewski wręczył też nagrody w postaci pucharów i koszulek okolicznościowych zawodniczkom, które miały istotny wkład w przebieg turniejów na przestrzeni 10 lat.

Osoby nagrodzone:

- Karolina Kuklińska- uczestniczka wszystkich 10 edycji turniejów, strzelczyni 17 bramek
- Weronika Bloch- uczestniczka 9 edycji, strzelczyni 23 bramek
- Irmina Kaproń- uczestniczka 8 edycji, strzelczyni 43 bramek
- Natalia Smolicha- uczestniczka 8 edycji, strzelczyni 12 bramek
- Patrycja Wesołowska- uczestniczka 8 edycji, strzelczyni 9 bramek
- Magdalena Kasprzykowska- uczestniczka 8 edycji, strzelczyni 1 bramki
- Klaudia Gromowska- uczestniczka 8 edycji, strzelczyni 2 bramek
- Patrycja Kurs- uczestniczka 7 edycji, strzelczyni 6 bramek
- Wiktoria Rekowska- uczestniczka 6 edycji
- Marta Kroplewska- uczestniczka 6 edycji, strzelczyni 2 bramek
- Zuzanna Cysewska- uczestniczka 5 edycji, strzelczyni 11 bramek
- Sandra Kiedrowicz- uczestniczka 5 edycji, strzelczyni 15 bramek
- Kornelia Weltrowska- uczestniczka 5 edycji, strzelczyni 2 bramek
- Martyna Bucław- uczestniczka 4 edycji
- Natalia Schmidt- uczestniczka 4 edycji, strzelczyni 3 bramek
- Emilia Szyngwelska- uczestniczka 4 edycji, strzelczyni 3 bramek
- Weronika Dulek- uczestniczka 4 edycji, strzelczyni 3 bramek
- Agata Pestka- uczestniczka 3 edycji
- Kinga Kobierowska- uczestniczka 3 edycji

Organizatorzy wraz ze wszystkimi zebranymi zespołami uczcili w symboliczny sposób, minutą ciszy, zmarłą Dominikę Went- wieloletnią uzdolnioną bramkarkę zespołu UKS Gryf Brusy i uczestniczkę 5 edycji turnieju.

        

         Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół w Brusach, UKS Gryf Brusy, Gmina Brusy. Zawody zorganizował i przeprowadził Karol Gierszewski.

         Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji dla Filipa Gintera, Wiktorii Matyszewskiej, Wiktorii Rekowskiej, Martyny Warnke.

 

 Inf.  UKS Gryf Brusy

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

 

Wyświetlony 1523 razy