piątek, 19 listopad 2021 08:37

WYSTAWA FUNDACJI ORLA STRAŻ

Napisane przez Weronika Synak

Od 17 listopada na Placu Jana Pawła II w Brusach dostępna do oglądania jest wystawa poświęcona działalności Fundacji Orla Straż.

Misją organizacji założonej przez byłych żołnierzy jest pomoc ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. W sposób szczególny wspiera ona chrześcijańskie rodziny, które straciły bliskich, dom oraz dorobek całego życia w wyniku najazdu terrorystów z ISIS. Fundacja stara się pomóc swoim podopiecznym w powrocie do życia, jakie wiedli przed wojną wywołaną przez islamskich fundamentalistów. Główne działania skupiają się na odbudowie zniszczonych miejsc pracy, wspieraniu edukacji wdów i sierot oraz pomocy rozwojowej udzielanej w szerokim zakresie.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności fundacji można znaleźć na stronie internetowej: www.orlastraz.org

Wsparcie dla działań Fundacji Orla Straż: www.orlastraz.org/wplac/

20211117_101919_HDR.jpg

20211117_101934_HDR.jpg

Stowarzyszenie Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” (PO RiM) na lata 2014-2020 w zakresie działania: realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność.

Zachęcamy do składania wniosków osoby, które chcą założyć działalność gospodarczą oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą chcące ją rozwijać. W nadchodzących naborach wniosków można ubiegać się o zwrot kosztów kwalifikowalnych w wysokości do 50% tych kosztów, gdzie maksymalna wartość dofinansowania to 300 000 zł.

PRZEDSIĘWZIĘCIE LSR: 1.2.1 Podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej służącej rozwojowi obszaru w ramach zakresu o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt. b Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 9 września 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach działań wsparcie przygotowawcze i realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, w tym koszty bieżące i aktywizacja, objętych Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

30.11.2021 – 13.12.2021 r.

LIMIT ŚRODKÓW DOSTĘPNYCH W NABORZE:

3 500 000,00 zł

WARUNKI UDZIELENIA WSPARCIA:

  • Złożenie wniosku w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu.
  • Zgodność z zakresem tematycznym, który został wskazany w ogłoszeniu o naborze.
  • Zgodność z Lokalną Strategią Rozwoju.
  • Uzyskanie minimum 30% punktów, w ramach kryteriów wyboru.

 

Przedsięwzięcia realizowane w ramach niniejszego konkursu muszą zakończyć się najpóźniej 31 marca 2023 roku.

Zapraszamy na spotkania informacyjne: http://lgrmorenka.pl/spotkanie-informacyjne-dot-podejmowania-lub-rozwoju-dzialalnosci-gospodarczej/

WIĘCEJ INFORMACJI:  http://lgrmorenka.pl/nabory/

logotypy.jpg

czwartek, 18 listopad 2021 09:06

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE. WYDŁUŻONY TERMIN ZAPISÓW.

Napisane przez Weronika Synak

Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy, którzy ukończyli 65 rok życia do udziału w bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie.

 

OSOBY W WIEKU 65 – 75 LAT

mogą skorzystać ze szczepienia przeciwko grypie w ramach Programu Promocji i Profilaktyki Zdrowia „Pomóż swemu sercu”, finansowanego z budżetu Gminy Brusy. Zaszczepionych może zostać 388 seniorów.

Realizatorem programu, wyłonionym w ramach otwartego konkursu ofert, jest firma ProMed Sp. z o.o. Zapisy na szczepienia prowadzi pracownik Urzędu Miejskiego w Brusach do środy, 24 listopada br. (w godzinach pracy urzędu) pod nr tel. 52 39 69 325.

 

OSOBY POWYŻEJ 75 ROKU ŻYCIA

mogą skorzystać ze szczepienia przeciwko grypie na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej.

Realizatorem szczepień dla tej grupy osób, w ramach NFZ, jest Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy Sp. j. Rejestracja odbywa się bezpośrednio w ośrodku zdrowia w Brusach - osobiście lub pod nr tel. 52 33 55 999 (wew. 1).

czwartek, 18 listopad 2021 10:06

Planowane wyłączenia prądu - dot. Brus - Wybudowania, Asmusa, Leśnictwa Antoniewo

Napisane przez Weronika Synak

ENEA Operator Sp. z o.o. informuje o planowanych wyłączeniach prądu:

  • 22 listopada 2021 r. w godzinach od 8:30 do 14:00 – Brusy Wybudowanie od 76 do 78A, 80B, 81, 83, 83A, 84A, i przyległe.
  • 23 listopada 2021 r. w godzinach od 8:00 do 10:30 – Asmus, Antoniewo Leśnictwo, i przyległe.

Aktualne informacje dotyczące planowanych wyłączeń prądu pod adresem: http://www.wylaczenia-eneaoperator.pl/index.php?rejon=22

 

czwartek, 18 listopad 2021 11:06

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH W BRUSACH. PRZYJDŹ I ZAGRAJ!

Napisane przez Weronika Synak

W sobotę, 20 listopada, o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach odbędzie się dzień gier planszowych. Zapraszamy do udziału indywidualnie i grupowo, np. całymi rodzinami lub wraz ze znajomymi!

Wydarzenie łączy w sobie trzy inicjatywy. Seniorzy 60+ zagrają w planszówki w ramach projektu "Partnerstwo dla aktywności senioralnej" współfinansowanego ze środków Województwa Pomorskiego i Gminy Brusy. Koordynatorem projektu jest Ewa Kosiedowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku Oddział Leśno.

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do zagrania w planszówki w ramach inicjatywy „Let’s play” współfinansowanej ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Koordynatorem tej akcji jest wolontariusz Patryk Hamerski działający w ramach Korpusu Solidarności.

Dodatkowo Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach zaprasza na turniej szachowy organizowany w ramach prowadzonych zajęć. Nowi uczestnicy mile widziani!

Wszystkie inicjatywy rozpoczną się w sobotę o godz. 10:00. Każda odbywać się będzie w innej sali.

 

Relaks i dobra zabawa w jednym gwarantowane! Zapraszamy!

planszowkiseniorzy.jpg

letsplay.jpg

191680917_275240241045276_4863765448703731648_n.png

czwartek, 18 listopad 2021 10:05

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Napisane przez Weronika Synak

Listopad co roku obfituje w wydarzenia o charakterze patriotycznym z okazji obchodzonego w tym miesiącu Święta Niepodległości. W związku z tą uroczystością został zorganizowany również Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży z miasta i gminy Brusy.

Na konkursowej scenie, w 4 kategoriach wiekowych, wystąpiło 32 uczestników – zespoły i soliści. Muzyczne prezentacje oceniało jury: Patrycja Winiarska, Mirosław Stoltmann, Ireneusz Drobiński.  

WYNIKI:

kategoria I: PRZEDSZKOLA

SOLO                                               

I miejsce         - Martyna Gawin „Mój kraj jest naj”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

II miejsce        - Bartłomiej Wirkus „Jak długo Polska cała”, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

III miejsce      - Pola Kulesza „Przybyli ułani pod okienko”,  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

ZESPOŁY

I miejsce         - Zuchy „Oko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach  

II miejsce        - Zuchy „Przybyli ułani pod okienko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa  Jankowskiego w Czyczkowach  

III miejsce      - Motyle  „Jesteśmy Polką i Polakiem”, Przedszkole nr 1 w Brusach

 

kategoria II: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I – III                    

SOLO

I miejsce         - Olga Orzłowska „Szara Piechota”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

I miejsce         - Jan Stasiek „W listopadzie ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach

II miejsce        - Michalina Kiedrowska „Wojenko, wojenko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach  

ZESPOŁY

I miejsce         - Gwiazdeczki  „Co to jest Nieodległość”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach  

II miejsce        - Klasa III B  „Jest takie miejsce - Polska ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach          

III miejsce      - Kinga Kloskowska i Zuzanna Zblewska „Ułani, Ułani”, Szkoła Podstawowa    w Czapiewicach          

 

kategoria III: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV – VI               

SOLO

I miejsce         - Nikola Kurs  „Pierwsza Brygada”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

II miejsce        - Wiktor Zarębski „Warszawo ma”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

III miejsce      - Hanna Kalafus „Brusy – moja Ojczyzna”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach

ZESPOŁY

I miejsce         - Wesoła klasa V „Taki kraj”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach

II miejsce         - Rozśpiewani harcerze „Dziś idę walczyć, mamo”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach                                            

II miejsce        - Szóstoklasiści z Wielkich Chełmów „Póki Polska żyje w nas”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach

 

Kategoria IV: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII – VIII          

SOLO

I miejsce         - Marlena Krygowska  „Dziś idę walczyć, mamo”, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

II miejsce        - Kamila Kin „Miejcie nadzieję”,  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach

ZESPOŁY

I miejsce         - Nina i Weronika Stoltmann „Hej, hej Ułani”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach

II miejsce        - 6 strun   „Cisza, Modlitwa Katyńska”,  Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach       

 

Nagrodzone wykonania można obejrzeć na Facebooku Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach >>>>>

 

Dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych występów!

 

 

Martyna Gawin „Mój kraj jest naj”, Szkoła Podstawowa nr 1  im. Jana Pawła II w Brusach
Martyna Gawin „Mój kraj jest naj”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Bartłomiej Wirkus „Jak długo Polska cała”, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr  Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach
Bartłomiej Wirkus „Jak długo Polska cała”, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach
Pola Kulesza „Przybyli ułani pod okienko”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Pola Kulesza „Przybyli ułani pod okienko”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Zuchy „Oko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Zuchy „Oko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Jurorzy
Jurorzy
Zuchy „Przybyli ułani pod okienko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Zuchy „Przybyli ułani pod okienko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Motyle „Jesteśmy Polką i Polakiem”, Przedszkole nr 1 w Brusach
Motyle „Jesteśmy Polką i Polakiem”, Przedszkole nr 1 w Brusach
Olga Orzłowska „Szara Piechota”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Olga Orzłowska „Szara Piechota”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Jan Stasiek „W listopadzie ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Jan Stasiek „W listopadzie ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Michalina Kiedrowska „Wojenko, wojenko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Michalina Kiedrowska „Wojenko, wojenko”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Gwiazdeczki  „Co to jest Nieodległość”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Gwiazdeczki „Co to jest Nieodległość”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Klasa III B  „Jest takie miejsce - Polska ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Klasa III B „Jest takie miejsce - Polska ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Kinga Kloskowska i Zuzanna Zblewska „Ułani, Ułani”, Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
Kinga Kloskowska i Zuzanna Zblewska „Ułani, Ułani”, Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
Nikola Kurs  „Pierwsza Brygada”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Nikola Kurs „Pierwsza Brygada”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Wiktor Zarębski „Warszawo ma”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Wiktor Zarębski „Warszawo ma”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Hanna Kalafus „Brusy – moja Ojczyzna”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Hanna Kalafus „Brusy – moja Ojczyzna”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Wesoła klasa V „Taki kraj”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
Wesoła klasa V „Taki kraj”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
Rozśpiewani harcerze „Dziś idę walczyć, mamo”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Rozśpiewani harcerze „Dziś idę walczyć, mamo”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Szóstoklasiści z Wielkich Chełmów „Póki Polska żyje w nas”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
Szóstoklasiści z Wielkich Chełmów „Póki Polska żyje w nas”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
Marlena Krygowska  „Dziś idę walczyć, mamo”, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Marlena Krygowska „Dziś idę walczyć, mamo”, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
 Kamila Kin „Miejcie nadzieję”,  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
Kamila Kin „Miejcie nadzieję”, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
Nina i Weronika Stoltmann „Hej, hej Ułani”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Nina i Weronika Stoltmann „Hej, hej Ułani”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
6 strun   „Cisza, Modlitwa Katyńska”,  Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
6 strun „Cisza, Modlitwa Katyńska”, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Previous Next Play Pause

 

 

Fot. Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

piątek, 05 listopad 2021 13:45

UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? ZASTRZEŻ JE W BANKU.

Napisane przez Weronika Synak

03.11.2021_kampania_dokumanty_zastrzezone.jpg

środa, 17 listopad 2021 13:16

Warsztaty dla całych rodzin

Napisane przez Weronika Synak
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” w Brusach w ramach projektu "Centrum Usług Społecznych", serdecznie zaprasza rodziny mieszkające na terenie rewitalizacji miasta Brusy do udziału w bezpłatnych Warsztatach Rodzinnych.
?Termin: każdy wtorek od godziny 15.00.
?Miejsce: Świetlica Socjoterapeutyczna w Brusach, ul. Szkolna 1.
?Co oferujemy: zajęcia edukacyjne, warsztaty plastyczne, kulinarne, wspólne wykonywanie ozdób świątecznych, nauka decoupage, scrapbookingu i wiele innych.
☎️ Zgłoszenia i więcej informacji pod numerem telefonu: 52 398 30 53.
257478701_4661797393876361_1531930712764497053_n.jpg
środa, 17 listopad 2021 11:37

REGULAMIN XXII KONKURSU PLASTYCZNEGO “PROJEKT POCZTÓWKI WIGILIJNEJ” – 2021

Napisane przez Weronika Synak

REGULAMIN
XXII KONKURSU PLASTYCZNEGO “PROJEKT POCZTÓWKI WIGILIJNEJ” – 2021
- zasięg powiatowy


1. ORGANIZATOR
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.


2. CELE KONKURSU
- promocja młodych talentów.
- rozwijanie twórczej inwencji dzieci i młodzieży.
- kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia poprzez ukazywanie jej piękna w równych formach plastycznych.
- wychowywanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych.


3. TEMATYKA PRAC KONKURSOWYCH
Konkurs obejmuje wykonanie projektu pocztówki wigilijnej na kartce formatu A4, kartka nie może być składana, bez życzeń.


4. TECHNIKA WYKONANIA PRAC
rysunek, malarstwo, grafika, techniki mieszane (np. kolaż) i inne płaskie techniki, z wyjątkiem nietrwałych i tworzących wypukłości materiałów takich jak: kasza manna, ziarna
zbóż, ryż, wata, itp.


5. ZASADY UCZESTNICTWA
1. Konkurs jest kierowany do uczestników placówek wychowania pozaszkolnego, kulturalnych, do uczniów wszystkich typów szkół i przedszkoli powiatu chojnickiego.
2. Każdy z autorów może nadesłać 1 pracę plastyczną, zaś każda placówka może dostarczyć max. 20 prac plastycznych wykonanych pod kierunkiem jednego nauczyciela.
3. Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane personalne autora ( imię i nazwisko, data urodzenia - klasa, nazwę szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna).
4. Prace opisywane z przodu nie będą oceniane.
5. Prosi się również opiekunów o dołączenie do zestawu prac wypełniona kartę zgłoszenia oraz kartę uczestnika.


PRACE NALEŻY NADSYŁAĆ NA ADRES:
Chata Kaszubska
im. Józefa Chełmowskiego
Brusy – Jaglie 11b
89-632 Brusy

z dopiskiem „Projekt pocztówki wigilijnej” W TERMINIE DO DNIA 10 grudnia 2021 r.


Wszystkich dodatkowych informacji udziela:
Centrum Kultury i Biblioteki
im. Jana Karnowskiego w Brusach
tel. /0 52/ 396 93 31, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Koordynator konkursu plastycznego Renata Goebel, tel. 52 396-93-34, 887 385 668


6. OCENA PRAC
1. Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
 Kategoria I (dzieci przedszkolne i zerówka)
 Kategoria II (uczniowie szkoły podstawowej klasy I – III)
 Kategoria III (uczniowie szkoły podstawowej klasy IV – VI)
 Kategoria IV (uczniowie szkoły podstawowej VII, VIII)
 Kategoria V (wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii
zajęciowej)


2. Komisja oceniać będzie:
 zawartość merytoryczną,
 kreatywność, oryginalność i pomysłowość,
 formę estetyczną pracy.


7. NAGRODY
1. Organizatorzy konkursu przewidują dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac nagrody rzeczowe.
2. Wszyscy laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. O terminie i miejscu wernisażu powiadomimy laureatów telefoniczne lub za pomocą poczty internetowej.
Uwaga. Organizacja wernisażu będzie uzależniona od panującej sytuacji w naszej Gminie związanej z koronawirusem.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.ckibbrusy.pl i www.brusy.pl 


8. UWAGI KOŃCOWE.
1. Koszt przesyłki pokrywa uczestnik.
2. Prace nie będą zwracane, mogą być przez organizatorów popularyzowane w katalogach i eksponowane na innych wystawach.
3. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach organizator powiadomi odrębnym pismem lub telefonicznie.
4. Koszt przyjazdu po odbiór nagród i wyróżnień pokrywa uczestnik.
5. Nagrodzone prace przechodzą na własność organizatora.


Zapraszamy do udziału w konkursie!