4 LIPCA ODBĘDZIE SIĘ OTWARCIE NOWEJ REMIZY OSP W CZAPIEWICACH
Gmina Brusy oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czapiewicach przygotowują się do uroczystego otwarcia nowo wybudowanej remizy strażackiej, które odbędzie się w sobotę, 4 lipca br. Uroczystość podsumuje zrealizowaną inwestycję.
- Od wielu lat marzyliśmy o realizacji tej inwestycji - Samorząd Gminy Brusy, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czapiewicach, ale także cała lokalna społeczność. Dziś możemy powiedzieć, że to przedsięwzięcie zakończyliśmy z sukcesem i wkrótce uroczyście otworzymy nowo wybudowaną remizę. Oczywiście budynek służy już naszym druhom strażakom, mieszkańcom sołectwa, a takie oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na sobotę, 4 lipca - mówi Witold Ossowski, burmistrza Brus.
- Nowa remiza w Czapiewicach to kolejny element wzmacniania systemu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego na terenie naszej gminy. W ostatnich latach realizowaliśmy szereg działań wspierających jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, zarówno w zakresie infrastruktury, jak i wyposażenia. W tym roku, niedawno, uroczyście otwieraliśmy zmodernizowaną i rozbudowaną remizę w Brusach. Otworzyliśmy też świetlicę wiejską w Główczewicach, która również jest połączona z remizą i do której pozyskaliśmy m.in. nowy wóz strażacki. Tych działań na przestrzeni lat było sporo i każde z nich bardzo cieszy, przede wszystkim dlatego, że ciągle rozwijamy gotowość jednostek OSP do prowadzenia działań ratowniczych i reagowania kryzysowego, i co najważniejsze podnosimy poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców – dodaje burmistrz.
WYPOWIEDŹ BURMISTRZA BRUS:
Nowa remiza o powierzchni ok. 140 m² została wyposażona m.in. w garaż, zaplecze techniczne i magazynowe, pomieszczenie dla strażaków oraz niezbędny sprzęt i wyposażenie. Wokół budynku wykonano również utwardzenia i zagospodarowanie terenu. Koszt inwestycji wyniósł ok. 1,4 mln zł, z czego 810 tys. zł stanowiło dofinansowanie pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.




