GMINA WESPRZE PROFILAKTYKĘ W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH
Ponad 52 tys. zł przeznaczy Gmina Brusy na realizację programów profilaktycznych w szkołach, przedszkolach i żłobku w 2026 roku. Środki pochodzą z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Dofinansowanie obejmie wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Brusy, Samorządowy Żłobek w Brusach, Przedszkole Publiczne nr 1 w Brusach oraz Przedszkole Niepubliczne Sióstr Zmartwychwstanek. Wsparcie zostanie przeznaczone m.in. na realizację rekomendowanych programów profilaktycznych, zakup materiałów dydaktycznych i nagród dla uczestników zajęć, a także organizację wydarzeń towarzyszących działaniom profilaktycznym.
Na terenie gminy od kilku lat realizowane są sprawdzone programy profilaktyczne, takie jak „Unplugged”, „Przyjaciele Zippiego”, „Spójrz inaczej” czy Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. Wcześniej przeszkolono również kadrę pedagogiczną, która prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Wsparciem objęte zostaną:
- Samorządowy Żłobek w Brusach,
- Przedszkole Publiczne nr 1 w Brusach,
- Przedszkole Niepubliczne Sióstr Zmartwychwstanek w Brusach,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach,
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach,
- Szkoła Podstawowa w Czapiewicach,
- Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach,
- Szkoła Podstawowa im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach,
- Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie,
- Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Lubni,
- Szkoła Podstawowa w Męcikale,
- Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach,
- Szkoła Podstawowa w Zalesiu.