Ułatwienia dostępu
  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

PODSUMOWANIE CZERWCOWEJ MOBILNEJ AKCJI POBORU KRWI

Opublikowano: czwartek, 18.06.2026

Podczas wtorkowej (16.06) mobilnej akcji poboru krwi w Brusach zarejestrowało się 25 osób chętnych do oddania krwi. Po przeprowadzeniu badań kwalifikacyjnych krew mogło oddać 21 dawców. Dzięki zaangażowaniu uczestników zebrano 9 450 ml krwi, czyli niemal 9,5 litra bezcennego daru życia, który pomoże ratować zdrowie i życie wielu pacjentów.

Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach, który od lat aktywnie promuje honorowe krwiodawstwo i angażuje mieszkańców gminy do udziału w akcjach ratowania życia. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Brus Witold Ossowski. Partnerami przedsięwzięcia były Gmina Brusy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, które zapewniło obsługę medyczną oraz specjalistyczny krwiobus.

❤️ Każda kropla krwi ma znaczenie – dziękujemy, że pomagacie ratować życie!

Kolejne terminy akcji poboru krwi w Brusach w 2026 roku:

  • 11 sierpnia
  • 6 października
  • 15 grudnia

Do zobaczenia na kolejnych akcjach! 🩸

 

whatsapp_image_2026-06-18_at_09.49.02.jpeg

 

 


Udostępnij w sieci