PODSUMOWANIE CZERWCOWEJ MOBILNEJ AKCJI POBORU KRWI
Opublikowano: czwartek, 18.06.2026
Podczas wtorkowej (16.06) mobilnej akcji poboru krwi w Brusach zarejestrowało się 25 osób chętnych do oddania krwi. Po przeprowadzeniu badań kwalifikacyjnych krew mogło oddać 21 dawców. Dzięki zaangażowaniu uczestników zebrano 9 450 ml krwi, czyli niemal 9,5 litra bezcennego daru życia, który pomoże ratować zdrowie i życie wielu pacjentów.
Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach, który od lat aktywnie promuje honorowe krwiodawstwo i angażuje mieszkańców gminy do udziału w akcjach ratowania życia. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Brus Witold Ossowski. Partnerami przedsięwzięcia były Gmina Brusy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, które zapewniło obsługę medyczną oraz specjalistyczny krwiobus.
❤️ Każda kropla krwi ma znaczenie – dziękujemy, że pomagacie ratować życie!
Kolejne terminy akcji poboru krwi w Brusach w 2026 roku: