Ułatwienia dostępu
  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

XIII ZJAZD ODDZIAŁU MIEJSKO - GMINNEGO ZWIĄZKU OSP RP W BRUSACH. WYBRANO WŁADZE NA NOWĄ KADENCJĘ.

Opublikowano: poniedziałek, 22.06.2026

20 czerwca odbył się XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Brusach. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, którzy dokonali wyboru nowego zarządu związku, podsumowali działalność związku w minionej kadencji oraz wyznaczyli kierunki działań na kolejne lata.

W skład Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Brusach na nową kadencję zostali wybrani: dh Marek Buza - prezes, dh Henryk Januszewski - wiceprezes, dh Mirosław Radtke - wiceprezes, dh Monika Frymark - Fifielska - skarbnik, dh Mateusz Janikowski - sekretarz, dh Janusz Szmaglik - komendant gminny oraz członkowie: burmistrz Brus Witold Ossowski, dh Zbigniew Stoltman, dh Dawid Górski, dh Jakub Gierszewski, dh Łukasz Zygmański, dh Stanisław Leszczyński, dh Maciej Leszczyński,  dh Krzysztof Matyszewski, dh Szymon Ossowski, dh Jan Januszewski, dh Dariusz Główczewski, dh Dawid Frymark, dh Jan Pestka, dh Rafał Wałdoch, dh Karol Westfal, dh Jan Wysocki, dh Michał Szczepański, dh Lucjan Januszewski, dh Tomasz Buza, dh Marek Błanek, dh Jan Krygier, dh Michał Januszewski, dh Tomasz Dorszyński, dh Sławomir Gliszczyński, dh Ireneusz Łącki, dh Marcin Warnke, dh Waldemar Rafiński, dh Karol Kurs.

Delegaci podjęli również uchwałę o utworzeniu komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, której celem będzie wspieranie rozwoju i aktywizacja młodych druhen i druhów. Ponadto podczas zjazdu wręczono odznaczenia przyznane przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Pomorskiego. Druhowie zostali uhonorowani Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego. Złote odznaki otrzymali: dh Wojciech Ossowski i dh Edmund Kurs. Srebrne odznaki otrzymali: dh Stefan Ossowski, dh Kazimierz Drobiński i dh Marek Janikowski. Brązową odznakę otrzymał dh Kazimierz Warnke oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Brusach. Wyróżnienia stanowią wyraz uznania dla zaangażowania, ofiarnej działalności społecznej oraz wkładu w rozwój ochotniczego pożarnictwa. Odznaczenia wręczył nadbryg. Piotr Świeczkowski, wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Pomorskiego.

Burmistrz Brus Witold Ossowski podczas zjazdu podziękował strażakom ochotnikom za współpracę z gminnym samorządem, szczególnie w ramach rozwoju jednostek oraz za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Odniósł się również do ważnej roli, jaką pełnią jednostki OSP w gminnym systemie zarządzania kryzysowego. Ponadto wręczył listy gratulacyjne wszystkim prezesom i naczelnikom jednostek wybranym na kolejną kadencję, a ustępującym prezesom i naczelnikom przekazał pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za ich wieloletnią działalność i wkład w rozwój lokalnego pożarnictwa.

Podziękowania i życzenia skierował do druhów również st. bryg. Henryk Koźlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

 

 

 

 


Udostępnij w sieci