XIV ZABORSKA OLIMPIADA SPORTOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – BRUSY 2026
17 czerwca na stadionie miejskim w Brusach odbyła się XIV edycja Zaborskiej Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu wzięło udział ok. 200 zawodników z 32 placówek z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Sportowcy rywalizowali w wielu konkurencjach: biegu na 100 m, nordic walking, pchnięciu kulą, rzucie piłką lekarską, skoku w dal, torze przeszkód na wózku inwalidzkim, sztafecie 4x100 m oraz przeciąganiu liny.
Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej z Brus. Partnerami organizacyjnymi - Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach. Wydarzeniu towarzyszyli zaproszeni goście - przedstawiciele samorządu, różnych instytucji i stowarzyszeń.
Sędzią głównym olimpiady był Karol Gierszewski. Po emocjonujących zmaganiach wyłoniono zwycięzców klasyfikacji generalnej:
- WTZ Bytów
- ŚDS Więcbork
- WTZ Grudziądz
Zadanie zostało dofinansowane z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środków finansowych Gminy Brusy. Puchary w klasyfikacji generalnej ufundowali: Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm RP, Stanisław Lamczyk poseł na Sejm RP, Witold Ossowski, burmistrz Brus.
Szczegółowa relacja i pełny fotoreportaż dostępne na Facebooku bruskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

























































