piątek, 16 wrzesień 2022 10:16

X Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Brusy 2022

14 września na bruskim stadionie spotkało się prawie 100 sportowców z 12 placówek WTZ i ŚDS. Podczas tegorocznej, jubileuszowej, dziesiątej już olimpiady osób z niepełnosprawnościami uczestnicy mierzyli się z szeregiem sportowych konkurencji.
Zawody odbyły się w 7 dyscyplinach: bieg na 100 m, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, skok w dal, tor przeszkód na wózku inwalidzkim, sztafeta 4x100 m oraz zespołowe przeciąganie liny.
X Zaborskiej Olimpiadzie towarzyszyli zaproszeni goście i przyjaciele uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domu Samopomocy: w imieniu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego Barbara Urbańska sekretarz biura posła, w imieniu burmistrza Brus Witolda Ossowskiego Mariola Rodzeń sekretarz Gminy Brusy, członkowie Zarządu Powiatu Chojnickiego Stefania Majewska- Kilkowska i Stanisław Skaja, dyrektor pomorskiego oddziału PFRON Dariusz Majorek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzej Plata, sędzia zawodów i radny Rady Powiatu Chojnickiego Marek Rodzeń, Ks. Prałat Zdzisław Wirwicki.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
Skok w dal z miejsca - kobiety
1. GRZECA KATARZYNA - WTZ CHOJNICE
2. DALECKA KATARZYNA - WTZ CHOJNICE
3. FORMELLA KAROLINA - WTZ CHMIELNO
Skok w dal z miejsca - mężczyźni
1. MĄDRY JACEK - WTZ BYTÓW
2. STURMOWSKI PATRYK - WTZ CZERSK
3. NARLOCH PIOTR - WTZ CZERSK
Pchnięcie kulą - kobiety
1. FORMELLA KAROLINA - WTZ CHMIELNO
2. KLOSKOWSKA SYLWIA - WTZ BRUSY
3. WIRKUS JAROSŁAWA - ŚDS TRZEBUŃ
Pchnięcie kulą - mężczyźni
1. PISARCZYK MACIEJ - WTZ BOJANO
2. SOWIŃSKI MACIEJ - WTZ CZERSK
3. CHOLCHA ŁUKASZ - WTZ BOJANO
Rzut piłką lekarską - kobiety
1. DALECKA KATARZYNA - WTZ CHOJNICE
2. KLOSKOWSKA SYLWIA - WTZ BRUSY
3. GRZECA KATARZYNA - WTZ CHOJNICE
Rzut piłką lekarską - mężczyźni
1. STURMOWSKI PATRYK - WTZ CZERSK
2. WENDT PRZEMYSŁAW - WTZ BOJANO
3. PISARCZYK MACIEJ - WTZ BOJANO
Bieg na 100 m - kobiety
1. GRZECA KATARZYNA - WTZ CHOJNICE
2. DALECKA KATARZYNA - WTZ CHOJNICE
3. WIRKUS JAROSŁAWA - ŚDS TRZEBUŃ
Bieg na 100 m - mężczyźni
1. JAWORSKI WOJCIECH - WTZ CZERSK
2. NARLOCH PIOTR - WTZ CZERSK
3. MĄDRY JACEK - WTZ BYTÓW
Tor przeszkód na wózku inwalidzkim
1. SERAFINOWSKA NATALIA – WTZ BYTÓW
2. LOROCH RAFAŁ – STOWARZYSZENIE „TY I JA”
3. CHAJA MARCIN – WTZ KOLNIK
Sztafeta 4 x 100 m - mieszana
1. WTZ CHOJNICE
2. WTZ BRUSY
3. STOWARZYSZENIE „TY I JA” BRUSY
Sztafeta 4 x 100 m - mężczyźni
1. WTZ CZERSK
2. WTZ BYTÓW
3. WTZ MALBORK
Przeciąganie liny
1. WTZ BYTÓW
2. WTZ CZERSK
3. WTZ BRUSY
W klasyfikacji generalnej zwyciężył WTZ Czersk, przed WTZ Chojnice i WTZ Brusy.
Organizatorem olimpiady było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja". Zmagania sportowe odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Brusy oraz Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz zaangażowaniu Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego i Centrum Kultury i Biblioteki. 

Organizacji olimpiady przyglądali się również goście z Łotwy, których w ramach wizyty studyjnej gościł uczestniczący w bruskiej olimpiadzie WTZ z Czerska. Delegacja z Łotwy miała okazję porozmawiać o działaniach socjalno-społecznych na rzecz osób z niepełnosprawnościami również z przedstawicielami Gminy Brusy - sekretarz Mariolą Rodzeń i zastępcą burmistrza Krzysztofem Gierszewskim. 

 

306784111_767919507497099_8243374879633221536_n.jpg

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9
_DSC3803.jpg

 

 

Inf. https://www.facebook.com/WTZBrusy

Fot. Piotr Grabski i Gmina Brusy. 

 

Wyświetlony 1494 razy