poniedziałek, 28 listopad 2022 08:35

XXVII POMORSKI KONKURS PLASTYCZNY "JESIEŃ NA KASZUBACH"

25 listopada w centrum kultury w Brusach odbył się wernisaż prac 27. edycji konkursu plastycznego "Jesień na Kaszubach". Organizatorzy przyznali szereg nagród dla młodych plastyków, którzy brali udział w konkursie. Podziękowano także opiekunom artystycznym. 

Na konkurs wpłynęły 938 prac plastycznych z 84 placówek szkolnych i pozaszkolnych z województwa pomorskiego. Jury oceniło prace w czterech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12 lat i 13 – 15 lat oraz w kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo.
Skład jury: Sławomir Mankiewicz - przewodniczący - artysta malarz z Galerii Oczko z Męcikała, organizator plenerów plastycznych, Anna Orlikowska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Dorota Berlik – terapeuta zajęciowy pracowni plastyczno – rękodzielniczej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brusach.
WYNIKI: 
RYSUNEK
W kategorii wiekowej do 6 lat:
I miejsce – Zofia Ostrowska – Przedszkole nr 1 w Brusach
I miejsce – Olga Kloskowska – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. świętego Józefa w Brusach
II miejsce – Zuzanna Wrońska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
III miejsce – Kacper Fafiński - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
III miejsce – Wojciech Bruski – Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
W kategorii wiekowej 7- 9 lat:
I miejsce – Zofia Taczała – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
I miejsce – Filip Bielenda – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
II miejsce – Lena Słomińska – Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
III miejsce – Aleksandra Misiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
W kategorii wiekowej 10 - 12 lat:
I miejsce – Weronika Kuklińska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
I miejsce – Tymoteusz Bulczak – Szkoła Podstawowa w Mojuszu
II miejsce – Antonina Gronda – Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach
III miejsce – Agata Kiedrowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
W kategorii wiekowej 13 - 15 lat:
I miejsce - Anna Bonczyńska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
II miejsce - Paweł Lemańczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
III miejsce – Weronika Owsicka – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
MALARSTWO
W kategorii wiekowej do 6 lat:
I miejsce – Zofia Zakrzewska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
I miejsce – Faustyna Synak – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach
II miejsce – Anastazja Majkowska – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach
II miejsce – Oskar Cysewski – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach
III miejsce – Helena Warnke – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
W kategorii wiekowej 7 - 9 lat:
I miejsce – Urszula Ptaszek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
I miejsce – Małgorzata Damaszk – Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach
II miejsce – Marta Lewińska – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
II miejsce – Kinga Roda – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
III miejsce – Patryk Knut – Szkoła Podstawowa w Zalesiu
W kategorii wiekowej 10 - 12 lat:
I miejsce – Julia Lewińska – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
I miejsce – Olha Fomenko – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
II miejsce – Franciszek Błoch – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
II miejsce – Sebastian Motylewski – Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Lubni
III miejsce – Weronika Kropkowska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
W kategorii wiekowej 13-15 lat:
I miejsce – Dominik Stosik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
II miejsce – Marta Narloch – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
III miejsce – Oleksandr Semenov – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
III miejsce – Martyna Werochowska – Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach
Nagrody specjalne:
Marcin Łąski - Zespół Szkół Specjalnych w Czersku
Maksymilian Brzoska - Zespół Szkół Specjalnych w Czersku
Paweł Landmesser - Zespół Szkół Specjalnych w Czersku
Zuzanna Mikołajewska - Zespół Szkół Specjalnych w Czersku
 
Gratulujemy! 
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8
 
 
 
Wyświetlony 2164 razy