poniedziałek, 28 listopad 2022 09:43

BĘDZIE ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. TARGOWEJ

Od grudnia ulica Targowa na 180 metrowym fragmencie od ulicy Młyńskiej do ulicy Ogrodowej, będzie drogą jednokierunkową. Nowe rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch na tym odcinku.

Zmiany zostaną wprowadzone na wniosek mieszkańców – mówi Krzysztof Gierszewski, zastępca Burmistrza Brus. – Wprowadzamy ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Targowej, pomiędzy ulicą Młyńską, a ulicą Ogrodową, z jednostronnym parkowaniem po prawej stronie. Dotychczas ten ruch odbywał się dwukierunkowo z możliwością parkowania po obu stronach, co często powodowało konieczność poruszania się slalomem. Chcemy tego uniknąć, bo powodowało to niebezpieczne sytuacje – dodaje Gierszewski.

Wjazd na ulicę Targową będzie możliwy jedynie od ulicy Młyńskiej. Ponadto na wybranych fragmentach ulicy Targowej i Ogrodowej wprowadzone będą zakazy parkowania. Wszystkie te zmiany – jak podkreśla zastępca burmistrza – mają upłynnić ruch w tej części miasta. W związku ze zmianami w organizacji ruchu, niebawem na ulicy Targowej, Młyńskiej i Ogrodowej pojawi się nowe oznakowanie drogowe. Warto zwrócić na nie uwagę i nie jeździć na pamięć.

SZCZEGÓŁOWY SZKIC ULIC Z PLANOWANYMI ZMIANAMI W ZAŁĄCZENIU PONIŻEJ

plan_orientacyjny.jpg

Wyświetlony 2301 razy

Media

WYPOWIEDŹ KRZYSZTOFA GIERSZEWSKIEGO, ZASTĘPCY BURMISTRZA BRUS