poniedziałek, 05 grudzień 2022 07:58

XI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR BURMISTRZA BRUS

3 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach odbył się XI Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Brus. W rozgrywkach uczestniczyły cztery żeńskie zespoły.

Na boisku można było zobaczyć piłkarskie zmagania żeńskich drużyn: UKS Gryf Brusy, MKS Chojniczanka I Chojnice, Chojniczanka II Chojnice i Olimpia Czersk. Turniej rozgrywany był w formule 2 x10 minut, systemem „każdy z każdym”.     

Zwycięzcą został IV ligowy zespół MKS Chojniczanka I Chojnice, którego nagrodzono pucharem Burmistrza Brus. Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały medale i dyplomy. Przyznano również nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodniczek.

W imieniu burmistrza Brus nagrody uczestnikom rozgrywek wręczył zastępca burmistrza Krzysztof Gierszewski.

Turniej zorganizowano w ramach grantu na popularyzację piłki nożnej w regionie dofinansowanego przez Gminę Brusy.

WYNIKI:

1) MKS Chojniczanka I Chojnice – MKS Chojniczanka II Chojnice
4:2  (2:0)
Bramki: Magdalena Szpera-3, Anna Weltrowska-1 (MKS Chojniczanka I Chojnice) - Kinga Murawska- 2 (MKS Chojniczanka II Chojnice)

2) Olimpia Czersk – UKS Gryf Brusy 0:3 (0:0)
Bramki: Kinga Kobierowska-2, Karolina Kuklińska-1 (UKS Gryf Brusy)

3) MKS Chojniczanka I Chojnice – Olimpia Czersk 3:1 (1:0)

Bramka: Anna Weltrowska-2, Natalia Smolicha-1 ( MKS Chojniczanka I Chojnice)- Wiktoria Czapiewska-1 (Olimpia Czersk)

4) UKS Gryf Brusy – MKS Chojniczanka II Chojnice 1:7 (0:2)
Bramki: Klaudia Gromowska-1 (UKS Gryf Brusy)- Kinga Murawska-2, Agnieszka Gornowicz-2, Agata Kaźmierska-2, Agnieszka Piekarska-1 (MKS Chojniczanka II Chojnice)

5) Olimpia Czersk – MKS Chojniczanka II Chojnice 4:3 (1:1)
Bramki: Wiktoria Czapiewska-3, Justyna Brzezińska-1 (Olimpia Czersk)- Irmina Kaproń-1, Agnieszka Gornowicz-1, Agata Kaźmierska-1 (MKS Chojniczanka II Chojnice)

6) UKS Gryf Brusy -  MKS Chojniczanka I Chojnice 1:6 (1:2)
Bramki: Kinga Kobierowska-1 (UKS Gryf Brusy)-  Magdalena Szpera-2, Anna Weltrowska-1, Patrycja Wesołowska-1, Natalia Smolicha-1, Kinga Gwarda-1 (MKS Chojniczanka I Chojnice)

 

Tabela turnieju:

 

MKS
Chojniczanka I Chojnice

MKS Chojniczanka II Chojnice

Olimpia Czersk

UKS Gryf Brusy

Punkty

Bramki

Miejsce

MKS Chojniczanka I Chojnice

 

x

 

4:2

 

3:1

 

6:1

 

9

 

13:4

 

I

MKS Chojniczanka II Chojnice

 

2:4

 

x

 

3:4

 

7:1

 

3

 

12:9

 

II

Olimpia Czersk

 

1:3

 

 

4:3

 

 

x

 

0:3

 

3

 

5:9

 

III

UKS Gryf Brusy

 

1:6

 

 

1:7

 

 

3:0

 

x

 

3

 

5:13

 

 

IV

 

Nagrody indywidualne:

  • „Król strzelców” turnieju – Magdalena Szpera (MKS Chojniczanka I Chojnice)
  • Najlepsza zawodniczka turnieju – Wiktoria Czapiewska (Olimpia Czersk)
  • Najlepsza bramkarka turnieju – Oliwia Tryba (UKS Gryf Brusy)
  • Objawienie turnieju- Agata Kaźmierska (MKS Chojniczanka II Chojnice)

Klasyfikacja strzelczyń:
1) Magdalena Szpera (MKS Chojniczanka I Chojnice)- 5 bramek
2) Anna Weltrowska (MKS Chojniczanka I Chojnice), Kinga Murawska (MKS Chojniczanka II Chojnice), Wiktoria Czapiewska (Olimpia Czersk)
– 4 bramki
3) Kinga Kobierowska (UKS Gryf Brusy), Agnieszka Gornowicz, Agata Kaźmierska (MKS Chojniczanka II Chojnice)- 3 bramki
4) Natalia Smolicha (MKS Chojniczanka I Chojnice) – 2 bramki
5) Kinga Gwarda, Patrycja Wesołowska (MKS Chojniczanka I Chojnice), Irmina Kaproń, Agnieszka Piekarska (MKS Chojniczanka II Chojnice), Karolina Kuklińska, Klaudia Gromowska (UKS Gryf Brusy), Justyna Brzezińska (Olimpia Czersk)- 1 bramka

 

Składy drużyn:
I miejsce: MKS Chojniczanka I Chojnice:
Kinga Gwarda, Klaudia Rolbiecka, Natalia Smolicha, Magdalena Szpera, Anna Weltrowska, Patrycja Wesołowska, Wiktoria Wytrążek,
trener: Tomasz Orłowski

II miejsce: MKS Chojniczanka II Chojnice :

Julia Bronka, Agnieszka Gornowicz, Irmina Kaproń, Agata Kaźmierska, Kinga Murawska, Agnieszka Piekarska, Eliza Schuvo
trener: Tomasz Orłowski

III miejsce: Olimpia Czersk:

Justyna Brzezińska, Wiktoria Czapiewska, Dominika Freitag, Aleksandra Hartyn Leszczyńska, Justyna Ossowska,  Daria Preiss, Wiktoria Warnke, Małgorzata Widera
trener: Jacek Sokołowski

IV miejsce: UKS Gryf Brusy:
Weronika Bloch, Zuzanna Cysewska, Weronika Dulek, Agata Gierszewska, Weronika Grabska, Klaudia Gromowska, Magdalena Kasprzykowska, Kinga Kobierowska, Karolina Kuklińska, Agata Pestka, Kamila Ryduchowska, Paulina Ryduchowska, Natalia Schmidt, Oliwia Tryba, Kornelia Weltrowska
trener:  Karol Gierszewski    

Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół w Brusach, UKS Gryf Brusy, Gmina Brusy. Zawody zorganizował i przeprowadził Karol Gierszewski.

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji dla Tomasza Trawickiego i Dawida Chabowskiego.

 

Król Strzelców - Magdalena Szpera
Król Strzelców - Magdalena Szpera
Najlepsza bramkarka- Oliwia Tryba
Najlepsza bramkarka- Oliwia Tryba
Najlepsza zawodniczka- Wiktoria Czapiewska
Najlepsza zawodniczka- Wiktoria Czapiewska
Objawienia turnieju- Agata Kaźmierska
Objawienia turnieju- Agata Kaźmierska
Olimpia Czersk
Olimpia Czersk
UKS Gryf Brusy
UKS Gryf Brusy
MKS Chojniczanka I Chojnice
MKS Chojniczanka I Chojnice
MKS Chojniczanka II Chojnice
MKS Chojniczanka II Chojnice
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

 

 

 

Wyświetlony 2220 razy