18 lutego (wtorek) odbędzie się cykliczna mobilna akcja poboru krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Urzędzie Miejskim w Brusach. Krew będzie można oddać w godzinach 9.30 - 13.00.
Rejestracja będzie odbywać się w krwiobusie ustawionym przy Urzędzie Miejskim, a dla oczekujących w kolejce zostanie udostępniona poczekalnia - wejście z zewnątrz urzędu, od strony Urzędu Stanu Cywilnego.
Jednocześnie, informujemy że na stronie internetowej www.krwiodawstwo.slupsk.pl są zamieszczane komunikaty dotyczące wstrzymania pobierania krwi w danych grupach. Prosimy o zwracanie na nie uwagi. Obecnie wstrzymane jest pobieranie krwi w grupach AB+ i B+. Dawcy z tymi grupami proszeni są o oddawanie osocza i rejestrowanie się pod numerem tel. 59 842 20 21.
Kolejne mobilne pobory krwi w Brusach zaplanowano na: 23 kwietnia, 18 czerwca, 19 sierpnia, 15 października, 12 grudnia br. Patronat nad akcjami sprawuje Burmistrz Brus, który zachęca do uczestnictwa i propagowania idei krwiodawstwa.